Nová hvězda kosmetiky proti stárnutí. Vitamín B3 málokdo zná, avšak jeho účinky jsou famózní

Fotografie: Pixabay

Dokonalá pleť nemusí být jen snem. Abyste jí získali i vy, vyberte si krém, který obsahuje vitamín B3 (čili niacin). Tento vitamín má na pleť totiž bezkonkurenční účinky.

Nenahraditelný vitamín B3

Samotný vitamín B3 je lidskému organismu vlastní – v těle se vyskytuje přirozeně a zajišťuje správné fungování více než 200 tělesných procesů. Jeho potřebnou hladinu můžete doplňovat vhodně zvoleným jídelníčkem, popřípadě doplňky stravy. Pokožce nejvíce prospějete, pokud jí niacin dodáte prostřednictvím kosmetických produktů. Ovšem v tomto bodu zpozorněte – nestačí, aby například krém niacin obsahoval, je důležité, aby vedle něj měl i správně zvolené doplňkové složky, říká doktor Alan Carter.

Fotografie: Pixabay

Kupříkladu v boji proti akné (které mj. niacin pomáhá výborně redukovat), by měl krém obsahovat i kyselinu salicovou či procerad. Trápí-li vás mastná pleť, zvolte kosmetiku, která obsahuje vitamín B3 a zároveň zinek. Niacin vám rovněž pomůže v boji proti vráskám, se sjednocením tónu vaší pleti (eliminuje nepříjemné pigmentové skvrny), dokáže viditelně zmenšit roztažené póry či udrží vaši pleť dostatečně hydratovanou.

Seznamte se se zázračnými účinky niacinu

Kosmetické produkty s obsahem vitamínu B3 dokáží velmi efektivně působit proti prvotním projevům stárnutí. Samotný vitamín B3 se pyšní antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi, čímž výrazně přispívá k dobrému hojení drobných poranění, snižuje škodlivé účinky UV záření a v neposlední řadě pomáhá zvyšovat odolnost pokožky vůči dráždivým podnětům (například jiným kosmetickým přípravkům).

Fotografie: Pexels

Díky jeho schopnosti stimulovat tvorbu kolagenu rovněž přispívá k eliminaci vrásek a povislé kůže. Výrobci kosmetických přípravků niacin rovněž hojně využívají v produktech, které mají redukovat projevy hyperpigmentace čili tvorby pigmentových skvrn. Vitamín B3 totiž účinně zabraňuje zvýšené tvorbě melaninu a také napomáhá redukovat dříve utvořené tmavé pigmentové skvrny na pokožce.

Fotografie: Pixabay

Niacin účinně redukuje i tmavší skvrny vzniklé v důsledku akné, čímž efektivně sjednocuje tón pleti. V neposlední řadě vitamín B3 pomáhá stahovat póry a hydratovat pokožku (niacin stimuluje tvorbu lipidů, které tvoří na povrchu pokožky přirozenou bariéru a zabraňují nadměrné ztrátě vody).

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]