Zpomalit proces stárnutí a vypadat mnohem mladší zvládne každá žena sama doma

Fotografie: Depositphotos

Ačkoliv čas nejde zastavit a stárnutí jednou dožene každého z nás, existují určité triky, které tento nepříjemný proces dokážou zpomalit.

Pravděpodobně každý z nás si přeje, aby zůstal mladý a krásný co nejdéle. Ačkoliv čas nelze zastavit a známkám stárnutí se vyhnout prostě nedá, existují některé triky, které tento nepříjemný proces dokáží zpomalit. Je to totiž především hektický životní styl současné doby plné stresu, který lidem způsobuje čím dál větší vrásky a nebezpečná onemocnění, které vedou k chabnutí jejich těla. Níže se proto můžete seznámit se 7 triky, které vám pomohou udržet mladistvý vzhled po delší dobu. Více prozradila Natalie Olsen.

Jezte pomaleji

Pomalejší konzumace potravin vám dodá pocit, že jste se zcela nasytili a pomáhá lidem zůstat zdravější a mladší. Pozor byste si měli dát především také před tím, co vlastně jíte. Jsou to právě zpracované potraviny, které vedou k rychlejšímu stárnutí a větší náchylnosti vzniku závažných onemocnění. Nejlépe proto uděláte, když se těmto chemickým napodobeninám jídla budete zcela vyhýbat a nahradíte je raději za ořechy, avokáda, lesní ovoce a další potraviny, které podporují zdraví.

Přírodní kosmetika

Pokud si chcete udržet mladou a co nejkrásnější pleť, měli byste používat méně make-upu. Tato kosmetika většinou obsahuje velké množství parabenů, které nejenže narušují zdraví pokožky, ale také mohou ovlivňovat estrogen a plodnost žen. Pokud se chcete nadále líčit, měli byste vždy volit přírodní kosmetiku bez chemických složek.

Hýbejte se

Abyste své zdraví udrželi v co nejlepší kondici a oddálili proces stárnutí, měli byste se pravidelně hýbat. Mezi nejlepší způsoby patří především výbušné sporty nebo dokonce tanec – ten zvyšuje činnost hipokampu, tudíž se jedná o velmi účinný druh pohybu, který vám pomůže udržet tělo v co nejlepší kondici a mnohem déle mladé.

Přidejte do stravy vitamíny

Vitamíny jsou velmi důležité, protože podporují důležité procesy v těle a udržují jeho stav v co nejlepší kondici. Zejména byste měli dbát na příjem vitamínu C, který podporuje tvorbu kolagenu a udržuje pokožku pružnější a pevnější. Dále byste také měli dbát na přísun antioxidantů, které přirozeně odstraňují z těla toxiny a volné radikály poškozující tělesné buňky. Obě tyto živiny můžete najít v ovoci a zelenině.

Zvládání stresu

Přílišný stres je největší nepřítel nejen vašeho zdraví, ale také krásy. Čím více stresu na vás dopadá, tím rychleji stárnete a jste mnohem náchylnější ke vzniku různých onemocnění. Pokud si tedy chcete udržet věčnou krásu, měli byste začít regulovat každodenní stres a zaměřit se na svou duševní pohodu. S tím vám skvěle pomůže meditace či jóga.

Fotografie: Freepik

Trénujte svůj mozek

Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že jim fyzické cvičení stačí k získání dokonalého a zdravého těla, neměli byste zapomínat také na trénování svého mozku a psychiky – aktivní mozek totiž zpomaluje proces stárnutí a navíc vás činí mnohem chytřejšími. Začněte proto číst více knih nebo se učit nové jazyky.

Dbejte na svůj spánek

Dostatečný a kvalitní spánek patří mezi zásadní pilíře zdravého života. Není proto pochyb, že vám také pomůže udržet mladší vzhled – přece jen během této doby vaše tělo regeneruje a připravuje se na start do nového dne. Pokud chcete udržet své tělo v co nejlepší kondici, spěte každou noc minimálně 7 až 8 hodin.

Zdroj: Healthline