Nechtěnou pneumatiku kolem pasu zvládne shodit každá žena. Stačí pár změn a máte vyhráno

Fotografie: Depositphotos

Prázdniny a dovolená bývají důvodem k tomu, že se řada lidí rozhodne hubnout. Nechtějí se u vody stydět za svoje „pneumatiky tuku“, které se jim na břiše usadily.

Téma hubnutí je nekonečné a zajímá stále více lidí. Souvisí to s nárůstem nadváhy a obezity v populaci, což je nejspíš daní za blahobyt, ve kterém v současné době žijeme. Nedostatkem jídla trpí málokdo, lidé si většinou každý týden ze supermarketů domů odvážejí plné vozíky potravin. Jak tedy účinně zhubnout v co nejkratším čase? Více prozradila lékařka Katherine Marengo.

Jak nejlépe hubnout

Kdo se chce zbavit přebytečných kilogramů, má k dispozici řadu diet a tréninkových plánů. Vyznat se v nich může být pro laika problematické, protože neví, pro co se nejlépe rozhodnout. Některé diety slibují nemožné, čímž řadu zájemců o hubnutí odradí. Není jednoduché vydržet na dietě, která je příliš kaloricky a výživově chudá. Navíc zhubnout během krátké doby je kolikrát opravdu nereálné.

Vyzkoušejte před jídlem vypít sklenici vody

Jste-li na cestě hubnutí, před každým jídlem si dopřejte sklenici vody. Poskytne vám pocit plnosti, takže jídla sníte méně než obvykle. Voda také zrychluje metabolismus, a to dokonce o 30 procent. Je to tedy jedna z možností, jak se zbavit přebytečných kilogramů.

Dopřejte si vydatnou snídani

I při hubnutí je snídaně nejdůležitějším jídlem dne. Neměli byste ji vynechávat v domnění, že se pak lépe zbavíte kilogramů, které nosíte navíc. Když si dáte ovesné vločky, jež mají nízký glykemický index, zasytí vás na dlouhou dobu a poskytnou potřebné živiny pro vaše tělo.

Fotografie: Pexels

Používejte menší talíře

Když budete používat menší talíře, naložíte na ně méně jídla. Opticky ale budou vypadat plné. Pro hubnutí je to jedna z metod, jak docílit snížení hmotnosti. Dokonce i barva talíře ovlivňuje to, jestli zhubnete. Například bílá, růžová, zelená nebo červená zesilují touhu po jídlu na rozdíl od modré barvy.

Omezte spotřebuje rafinovaného cukru

Čokoládová tyčinka na chuť by při hubnutí měla být tabu. Vhodné je snížit spotřebuje cukru a výrobků z něho. Sladit lze například stévií, která nemá žádné kalorie. A chuť na sladké lze zahnat hořkou čokoládou s obsahem kakaa minimálně 70 %, která neobsahuje tolik cukru jako mléčná čokoláda.

Místo kávy zelený čaj

Zelený čaj je veskrze zdravým nápojem. Zrychluje metabolismus a pomáhá trávit, takže pro hubnoucí osoby je vhodnějším než obvyklá černá káva. Nezapomeňte, že zelený čaj je třeba zalít vodou o teplotě 70 °C.

Fotografie: Pixabay

Nezapomeňte na pravidelný pohyb

Kromě úpravy jídelníčku je při hubnutí třeba do svého denního programu zařadit také nějaký pohyb. Nejen od kancelářské židle do kuchyňky, ale třeba procházku, plavání, jízdu na kole nebo běh. Koho baví chodit do posilovny, může se vrhnout na silové cvičení s činkou, které posiluje růst svalů.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]