Výroba domácího krému na vrásky v okolí očí jen ze tří běžně dostupných ingrediencí

Fotografie: Freepik

Pokud přemýšlíte, jak se zbavit vrásek, které se objevují kolem očí, můžete si zkusit vyrobit tento krém ze tří dostupných ingrediencí.

Pro většinu žen, které o svůj vzhled pečují, jsou různé krémy a kosmetické přípravky nepostradatelnými pomocníky. Mnoho z nich je účinných a leckteré slibují doslova zázraky. Jejich pořizovací cena se však mnohdy pohybuje velmi vysoko, a nebývá tak vždy snadné si je dopřát. I proto se čas od času na toto téma na internetu objevují zaručené návody, které slibují stejně skvělé účinky podomácku vyrobené kosmetiky.

Před použitím otestovat

Dříve, než i tady zveřejníme podobný návod, ještě zmíníme pár nezbytných rad pro bezpečnost jeho použití. Lidé mají různě citlivou pleť, která může nečekaně vykázat alergickou reakci i na zdánlivě neškodné přísady. To je přesně ten důvod, proč kosmetické firmy své přípravky testují i několik let. A dokonce i u těchto profesionálních kosmetických produktů se může stát, že někdo oteče, nebo se mu po použití krému udělá vyrážka.A

Kůže v okolí očí je jedním z nejchoulostivějších míst na lidském těle a kvůli své citlivosti vyžaduje zvláštní pozornost a ochranu. Je tedy čistě na vašem uvážení, zda si zkusíte vyrobit domácí kosmetiku podle návodu, který si přečtete níže, nebo budete raději věřit krémům, které zakoupíte v lékárnách. Pokud se ale rozhodnete pro první možnost, důrazně doporučujeme vyrobený krém vyzkoušet nejprve na malém kousku vnitřní strany předloktí.

Domácí kadidlový oční krém

Tento krém opravdu nepředstavuje velký zásah do financí. Skládá se totiž z kokosového oleje, jenž dokáže suchou pokožku zvlhčit a je hypoalergenní. Obsahuje také řadu prospěšných vitamínů a mastných kyselin, které nám obecně prospívají. Další složkou je kadidlový esenciální olej. Ten lze běžně zakoupit na internetu a do krému ho přijde jen velmi malé množství. Poslední složkou je vitamín E v kapslích, ten vám rádi prodají v každé lékárně.

Fotografie: Freepik

Celá příprava spočívá v tom, že rozpustíte větší polévkovou lžíci kokosového oleje a mírně ho zahřejete. Přidáte do něj dvě tablety vitamínu E a promícháte. Pohodlnější je zakoupit kapsle vitamínu E v tekuté formě, které do oleje jednoduše vymáčknete. Nakonec přidáte 2–3 kapky kadidlového esenciálního oleje a znovu celou směs důkladně promícháte. Pak ji přelijete do čisté sklenky, kterou uzavřete. Krém uchovávejte v chladu.

Zdroj: Healthline