Zapomeňte na nesutálou bolest kloubů. Pro okamžitou úlevu stačí poznat pravou sílu kurkumy

Fotografie: Depositphotos

Bolesti rukou nebo kloubů na nich bývají obvykle způsobeny nadměrným přepínáním sil. Můžete se jich však zbavit opravdu jednoduše i bez prostředků z lékárny.

Bolesti rukou dokážou být opravdu nepříjemné. Mnohdy jde o dlouhodobý problém, ale jinde se objeví doslova z ničeho nic. A právě zimní období může být pro tento proces rizikovým faktorem. Ženy si často „uženou“ bolesti šlach nebo zápěstí při přípravě vánočního cukroví, muži zase při nejrůznějších kutilských pracích apod. Obvykle pro první pomoc saháme pro nejrůznější krémy proti bolesti, ty však stačit nemusí, říká lékařka Jennifer Chesak.

Léky z lékárny mají své nevýhody

Dost možná se vám stalo, že jste po delší aplikaci například krému proti bolesti začali pociťovat na kůži nepříjemné změny. Svěděla, byla suchá nebo jste mohli v ošetřovaném místě stále častěji pociťovat nepříjemné pnutí. Problémem může být také vysoká cena, kterou tyto přípravky z lékárny často mají. Navíc se v jejich návodu obvykle dočtete, že se pro dlouhodobé použití většinou nehodí. A čím je nahradit?

Fotografie: Pixabay

Sáhněte po osvědčeném prostředku

Pokud nechcete utrácet za stále dražší a dražší produkty anebo jednoduše nemáte důvěru k dlouhodobému působení chemie, vsaďte na přírodní látky, které přinesou vašim namáhaným rukám tu správnou úlevu, krémy proti bolesti se často pyšní benefitem v podobě protizánětlivého účinku, ovšem podomácku vyrobený prostředek vám může přinést totéž. Stačí jen vědět, na jaké bylinky je vhodné vsadit.

Jak vyrobit ulevující krém na ruce

Pro přípravu tohoto receptu vám budou stačit jednom 4 ingredience. Všechny zcela běžně najdete doma, takž výsledkem bude opravdu levná a přitom účinná směs. A co si tedy vzít k ruce?

  • 2 polévkové lžíce kurkumového prášku
  • 1 polévkové lžíce kokosového oleje
  • 1 čajová lžička medu
  • 5 lžic destilované vody
Fotografie: Pixabay

Vše smíchejte dohromady. A dbejte na to, aby byly použité ingredience skutečně kvalitní. Kurkumu vždy používejte čistou a nikoli ve směsi s dalším kořením, které tvoří třeba oblíbené kari. Zejména štiplavé složky by totiž nemusely zdraví vaší pokožky právě prospět. Kokosový olej stačí běžný, není třeba sázet na extra panenskou kvalitu. A totéž platí pro med. Nezáleží na druhu, důležité je jen to, aby neprošel příliš vysokou teplotou.

Jak krém správně používat

Pokud máte hotovo, jednoduše naberte hotový krém do prstů a krouživými pohyby ho naneste na postižené místo. Není nutné omezit jeho používání jen na prsty a šlachy, hodí se třeba i na paže nebo třeba ba namožená lýtka. Jemnými pohyby směs vmasírujte do svalů a vsaďte na působení kurkuminu a quercetinu, které společně podporují činnost ledvin a z těla odstraňují záněty. Směs lze používat až do vymizení problémů.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]