Potraviny, které pomohou vyléčit nafouklé břicho a okamžitě člověka zbaví nepříjemného nadýmání

Fotografie: Depositphotos

Nafouklé břicho je nepříjemný problém, který může být důsledkem nesprávného střevního rytmu. Zbavte se ho pomocí těchto potravin.

Lidé se po konzumaci některých jídel mnohdy potýkají s nafouklým břichem a následným nadýmáním. Tento problém vzniká zpravidla v důsledku narušení střevního rytmu, jehož příčinou bývá špatné trávení, potravinová alergie nebo zácpa a jež může nepříjemně narušit váš každodenní život. Naštěstí však existuje několik užitečných potravin, které vám s tímto problémem dokážou díky svým blahodárným přínosům pomoci, a dokonce také posílit vnitřní břišní svaly, říká lékařka Kim Chin.

Chřest

Tato lahodná zelenina obsahuje aminokyselinu známou jako asparagin, jež působí jako přírodní diuretikum. Konzumace chřestu je proto skvělý způsob, jak se zbavit přebytečné vody a soli v těle, která je častou příčinou nadýmání a nafouklého břicha. Mimo to pomáhá také vylučovat přebytečné soli.

Zelená listová zelenina

Špenát, kapusta a jiná zelená listová zelenina jsou dalšími skvělými potravinami, které vám pomohou snížit otoky a zbaví vás nepříjemného nadýmání. Kromě toho, že jsou silnými přírodními diuretiky, mají také velmi prospěšné účinky na zdraví střev, protože poskytují mnoho minerálů a vitamínů.

Fotografie: Pixabay

Mořské řasy

Mořské řasy jsou známé pro své močopudné vlastnosti, díky nimž se používají v tradiční medicíně již po tisíce let ke snížení nadýmání a otoků v oblasti břicha. Mimo jiné jde také o potraviny, které jsou plné minerálů a obecně podporují zdraví těla.

Okurková šťáva

Okurková šťáva je další skvělé přírodní diuretikem, které vám pomůže nejen cítit se méně nafoukle a zbavit se nadýmání, ale také podporuje vylučování toxinů moči. Kromě toho je z 98 % tvořená vodou, takže udrží vaše tělo zdravě hydratované, a to za cenu pouze mála kalorií.

Kořen zázvoru

Zázvor patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva vůbec. Obsahuje hojné množství antioxidantů, které podporují celkové zdraví lidského těla. Skvěle pak také stimuluje trávení a pomáhá tělo odvodňovat, tudíž vám pomůže ulevit si od přílišného nadýmání, otoků na břiše a případných zažívacích potíží. Zkuste vypít horký zázvorový čaj těsně před velkým jídlem nebo malý šálek během jídla a pozitivní účinky se dostaví ihned.

Fotografie: Pixabay

Blahodárný fenykl

Pokud jde o zeleninu, která vám pomůže podpořit trávení a zachovat střevní mikroflóru v co nejlepší kondici, fenykl je nesporným vítězem. Díky svým blahodárným živinám pomáhá zejména zmírňovat plynatost, střevní křeče, podrážděná střeva a nadýmání. Pokud z něj chcete vytěžit maximum, můžete si z jeho semen připravit lahodný čaj.

Kořen kurkumy

Kořen kurkumy se v tradiční indické medicíně používá již tisíce let pro své čisticí a vyrovnávací vlastnosti. Mimo to, že vám pomůže zmírnit otoky břicha a nepříjemné nadýmání, také pomáhá čistit pleť, detoxikuje organismus, zmírňuje záněty, a dokonce bojuje proti únavě. Pro získání těch nejlepších přínosů si každé ráno přidejte do šálku čaje trochu kurkumy s citronovou šťávou a již během pár hodin pocítíte dostatečnou úlevu.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]