Efektivní léčba gastritidy z pohodlí domova: Pomůže i konzumace borůvek a brokolice

Fotografie: Depositphotos

Gastritida je nepříjemný stav, který může snadno ovlivnit váš každodenní život. Zmírnit ji můžete těmito snadnými způsoby.

Gastritida označuje jakýkoli stav, který způsobuje podráždění žaludeční sliznice. Přispívá k ní nejčastěji nadměrné pití alkoholu, užívání léků proti bolesti a přemnožení bakterie H. pylori v těle. Pokud její příznaky (např. nevolnost, zvracení nebo bolest břicha) trápí i vás, nemusíte však nutně užívat drahé léky. Skvěle vám pomohou i domácí metody, a to především co se týče užívání správných přírodních prostředků, říká doktorka Jillian Kubala.

Protizánětlivá dieta a probiotika

Gastritida úzce souvisí se zánětem, a proto je důležité zaměřit se na konzumaci potravin, které tento faktor snižují. Velmi dobře se v takovém případě dle Healthline osvědčily například borůvky, brokolice, špenát a další zelená zelenina a lesní ovoce. Vyhýbat byste se poté měli především zpracovaným a konzervovaným produktům, produktům s vysokým obsahem lepku a všemu, co obsahuje mléko. Skvěle pak pomáhají i probiotika.

Velmi účinným pomocníkem v případě tohoto onemocnění může být i česnek, dokládá studie. Ten můžete jíst ve formě extraktu nebo syrový – stačí ho rozdrtit a tekutinu, kterou za sebou nechá, vypít po lžičkách. Dále se také osvědčila zvýšená konzumace zeleného čaje. Ten totiž dle lékařky Debra Rose Wilson usnadňuje trávení a zklidňuje celý trávicí trakt. Aby fungoval ještě lépe, můžete do něj přidat trochu organického medu, který navíc snižuje zánět.

zelený čaj
Fotografie: Pexels

Hladinu kyseliny močové lze snížit přirozenou cestou. Pomůže i pitný režim a káva

Dodržujte zásady zdravého životního stylu

Zapomínat byste neměli ani na dodržování zásad zdravého životního stylu. Může se to týkat například pravidelné aktivity, která je zásadní pro udržení celkového zdraví těla. Stejně tak se zaměřte na udržování zdravé váhy, a pokud vás břicho bolí nadmíru, snažte se jíst menší porce jídel, doporučuje lékař Saurabh Sethi. Na Zdravém Stravování jsme také již dříve psali o několika potravinách, které vám pomohou se zažíváním a nadýmáním.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]