Bradavicím a papilomům je konec díky domácím pomocníkům. Odstraní je i jablečný ocet a česnek

Fotografie: Depositphotos

Nevzhledné bradavice a papilomy na pokožce snadno odstraníte pomocí těchto domácích prostředků. Stačí je pravidelně aplikovat.

Pokud vás trápí bradavice nebo papilomy na pokožce, nemusíte nutně podstupovat chirurgické operace nebo užívat drahé komerční výrobky plné chemie. Mnohem lépe vám dokáže pomoci osvědčená domácí léčba pomocí přírodních prostředků, jako je například ocet nebo slupka od banánu. Stačí je dle doktorky Debry Rose Wilson pravidelně aplikovat na postižené místo a nevzhledné výrůstky jednou provždy zmizí.

Jablečný ocet a slupka od banánu

Velmi dobře se při odstraňování bradavic a papilomů osvědčil jablečný ocet, který funguje jako kyselina salicylová. Ta se dle serveru Healthline běžně používá k léčbě těchto výrůstků, ale často se prodává v kombinaci s jinými látkami. Její pravidelná aplikace však pomáhá odlupovat infikovanou kůži a nakonec celou oblast zahojí. Rovněž má tento prostředek silné antimikrobiální vlastnosti, díky kterým obecně podporuje zdraví pokožky.

Jako další domácí prostředek pro léčbu nevzhledných výrůstků uvádí doktorka Wilson banánovou slupku, která obsahuje řadu důležitých složek. Pokud ji tedy aplikujete na postižené místo vnitřní stranou, začne pomalu ničit kořínky bradavice či celý papilom a následně danou oblast regeneruje. Nejlépe však uděláte, když ji necháte působit celou noc. Tento postup opakujte každý den, dokud se vaše příznaky nezlepší.

Viditelná redukce vrásek bez drastických zákroků. Poradí si s nimi i aloe vera a masáž

Česnek a bramborová šťáva

Česnek patří mezi nejsilnější přírodní léčiva, a pokud ho aplikujete na bradavici nebo papilom, jeho hojivé účinky by se měly začít projevovat během několika dní. Vědci zjistili, že lipidový česnekový extrakt pomohl vyléčit bradavice během 4 týdnů. To především díky látce zvané alicin, která má silné protizánětlivé, antivirové a antibakteriální vlastnosti, přičemž danou oblast pomáhá regenerovat. Zkuste rozdrtit jeden stroužek, smíchat ho s vodou a poté směs přiložit na postižené místo (použijte obvaz, aby směs lépe držela a mohla být co nejúčinnější).

česnek palice
Fotografie: Pixabay

Sice podle doktorky Wilson neexistují důkazy, že bramborová šťáva pomáhá dehydratovat bradavice, ale za vyzkoušení tato metoda jistě stojí. Jednoduše si vezměte jednu bramboru, rozkrojte ji a dužinou přiložte přímo na ně. Opakujte dvakrát denně, ovšem pokud nezaznamenáte žádné výsledky, raději vyzkoušejte předchozí metody. Na ZdravémStravování jsme také psali o zelených bramborách a jejich způsobilosti ke konzumaci.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]