Akné na zádech bude minulostí. Velmi efektivní metody, které ho odstraní bez jakýchkoliv zbytků, se dostaly na veřejnost

Fotografie: Depositphotos

Akné na zádech je nepříjemný problém, který trápí drtivou většinu lidí. Naštěstí však existují způsoby, jak se ho jednou pro vždy zbavit.

Akné na zádech je nepříjemné onemocnění, se kterým se potýká mnoho lidí. Přestože se na svá záda pravděpodobně příliš nedíváte, pupínky v této oblasti jsou velkým estetickým a často také bolavým problémem. Naštěstí však existuje několik účinných způsobů, jak se jich efektivně a přirozeně zbavit – stačí použít správné prostředky a učinit několik malých změn, abyste zaznamenali výrazné zlepšení, říká lékařka Sarah Taylor.

Čajovníkový olej

Čajovníkový olej disponuje silnými antibakteriální účinky, které vám pomohou odstranit nepříjemné pupínky a podpořit zdraví pokožky na vašich zádech. Lze ho aplikovat přímo na postižená místa nebo přidat několik kapek do pleťové vody, a tu nanášet na zadní část těla naprosto každý den. Jedná se o jeden z nejúčinnějších přírodních prostředků proti nevzhlednému akné, jenž vám přinese uspokojivé účinky již po několika dnech.

Zinková pasta

Mezi další účinné prostředky pro odstranění akné ze zadní části těla patří zinková pasta (známá také jako zinková mast). Tu byste měli aplikovat lokálně a každý den. Tímto způsobem účinně urychlíte hojení ran po akné a přirozeně odstraníte nevzhledné pupínky, které vás trápí. Dejte si však pozor, abyste jí nenanášeli příliš mnoho a na celý povrch kůže – opravdu ji stačí používat přímo na postižená místa.

Nepoužívejte syntetické produkty pro péči o tělo

Abyste si udrželi zdravou pokožku zad, měli byste se vzdát syntetických produktů pro péči o vaše tělo. Ty totiž zbytečně dráždí pokožku a v důsledku toho jen zhoršují potíže s akné. Pozor byste si měli dávat zejména na silně parfémované gely a mýdla, jež jsou plné toxických chemikálií. Raději si proto zakupte jemný ekologický přípravek z přírodních olejů, které kůži vyčistí a podpoří její regeneraci. Také se vyhýbejte častým peelingům, protože ty podporují šíření kožních lézí po celém těle.

Nechte svou pokožku dýchat

Pokud si na sobě všimnete, že máte velmi suchou pokožku, měli byste se vyhýbat používání přílišného množství pleťových krémů. Stejně tak by tomu mělo být v případě akné, protože tyto prostředky mohou vaši pokožku ještě více podráždit a problém akorát tak zhoršit. Často jsou totiž plné toxických chemikálií, a proto byste měli raději vsadit na přírodní prostředky, jako jsou mýdla z olejů nebo bio krémy.

Nepoužívejte houbičky

Houbičky nebo podobné mycí prostředky se mohou velmi snadno stát půdou pro nebezpečné bakterie a plísně. Pokud tedy trpíte na akné na zádech, měli byste se jejich používání raději zcela vyhnout, protože mohou problém akorát zhoršit. Pomůže vám naopak používání kvalitního mýdla z přírodních olejů, které je vhodné při mytí do pokožky vmasírovat. Tímto způsobem se vyhnete jejímu podráždění a naopak v daných místech rozproudíte krev.

Fotografie: Pixabay

Použijte bylinky

Odbourat akné můžete také užíváním správných bylinek, které jsou účinné při očistě organismu. Skvěle vám pomůže například čaj z macešky nebo kopřivy, jež disponují detoxikačními účinky. Snažte se také obecně hodně pít, přičemž svůj pitný režim obohaťte také o kvalitní zelené čaje. Naopak byste se měli zcela vyhýbat nápojům s umělými sladidly, což jsou pouze další toxické látky, které mohou poškodit nejen váš trávicí systém, ale také pokožku.

Zdroj: Healthline