Posílit krevní oběh lze i bez léků. Stačí mít dostatečný pitný režim a konzumovat správné potraviny

Fotografie: Depositphotos

Špatný krevní oběh je nebezpečný problém, který může závažně ohrozit vaše zdraví. Tyto účinné prostředky vám jej pomohou zregenerovat a opět posílit.

Špatný krevní oběh je závažný problém, který vzniká zpravidla v důsledku oslabení cév a sedavého životního stylu. Jeho dopady na lidské zdraví ovšem mohou být fatální, a to v podobně vyššího rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění, jako je srdeční infarkt či mozková mrtvice. Pokud se proto s tímto problémem potýkáte i vy, je důležité začít jej co řešit nejdříve – naštěstí však existují účinné prostředky, které vám jej pomohou opět zregenerovat a vy se s těmi nejlepším z nich můžete seznámit níže. Více prozradila lékařka Jillian Kubala.

Pití dostatku vody

Pití dostatečného množství tekutin je pro správné fungování organismu nezbytné. Voda totiž hydratuje tělo, stimuluje trávení a zlepšuje zásobování buněk živinami pro správný chod metabolismu a produkci energie. Zvláště důležitá je však pro dostatečně silný krevní oběh, neboť mu ulehčuje přesun důležitých živin do orgánů a odbourávání toxinů z těla. Kromě toho jde také o skvělý způsob, podpořit své trávení a ochránit se před zácpou.

Kajenský pepř

Pokud vás trápí oslabený krevní oběh, měli byste do svého jídelníčku přidat kajenský pepř nebo jiný druh pálivých papriček. Ten totiž obsahuje kapsaicin, silný antioxidant, který účinně posiluje stěny cév, tepen a kapilár. Jeho pravidelná konzumace navíc pomáhá odstraňovat nepříjemné problémy, jako je bolest hlavy a chronický stud rukou a nohou.

Fotografie: Pexels

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba je běžně dostupný doplněk stravy, který můžete zakoupit ve formě kapslí nebo tablet. Kromě však toho, že podporuje lepší myšlení a zdraví mozku, také účinně zlepšuje průtok krve v kapilárách, tudíž vám dokáže snadno pomoci posílit krevní oběh. Pokud si jej zakoupíte, dávkujte jej podle pokynů uvedených na balení.

Kaštan koňský

Kaštan koňský disponuje skvělými zdravotními účinky, díky kterým je často používán při léčbě oběhových problémů. Obsahuje totiž účinné látky, které nejen zmírňují záněty a zlepšují krevní oběh, ale také účinně posilují stěny cév. Užívat jej můžete ve formě tablet, které lze zakoupit v lékárnách nebo internetových obchodech.

Kořen zázvoru

Kořen zázvorku patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva vůbec. Obsahuje totiž silné antioxidanty, které mají na tělo zahřívací účinek, čímž napomáhají zlepšovat krevní oběh. Obecně je navíc známo, že pravidelná konzumace zázvoru snižuje riziko vzniku krevních sraženin v těle a kardiovaskulárních onemocnění, a proto by rozhodně neměl chybět ve vašem jídelníčku.

Fotografie: Pixabay

Skořicový a rozmarýnový éterický olej

Zdravotní účinky těchto esenciálních olejů spočívají v tom, že rozšiřují kapiláry a zajišťují lepší prokrvení pokožky, přičemž také mají zahřívací účinek na tělo – stačí je jednoduše nanést kamkoliv na kůži a poté je do ní vmasírovat. Dejte si však pozor, protože jde o velmi koncentrované produkty, a proto si před jejich použitím pečlivě přečtěte návod k použití.

Rybí tuk

Rybí tuk obsahuje značné množství omega-3 mastných kyselin, které velmi účinně odstraňují usazeniny v cévách a tepnách a zvyšují hladinu dobrého cholesterolu. Díky tomu jsou skvělým prostředkem, jak posílit svůj krevní oběh a ochránit jej před neustálým poškozováním.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]