Jak mohou vaše stravovací návyky ovlivnit vaše děti?

obrázek:parenthoodmedia.com

Všichni se snažíme být pečujícími a podporujícími rodiči, kteří dají svým dětem to nejlepší. O to se snažíme nejen na poli lásky, ale také ve stravování, jelikož chceme, aby byly naše děti zdravé a rostly jako z vody. Bohužel v některých rodinách jsou stravovací nároky velmi nezdravé. Je na čase si uvědomit, že to, jaký základ dítěti dáme, ten si sebou ponese po celý život.

Ovlivnění stravovacích návyků

Na začátku cesty stojí to, že si musíme uvědomit, že žijeme v moderní době, kde najdeme kvalitní zdravé potraviny, ale také potraviny, které sice lahodí oku a zdají se jako zdravé pro děti, ale jejich složení je děsivé. Základem je číst etikety a vybírat pro dítě stravu rozmanitou a zdravou. Samozřejmě, že si někdy dopřeje bonbon či sladké sušenky, ale nemusí to být třikrát denně. Navíc dítě, které vyroste v prostředí, ve kterém nechybí nezdravé potraviny, smažené, mnoho průmyslově vyráběných potravin apod., si tyto stravovací návyky ponese do života.

Mnoho možností

Dnešní moderní doba nám přináší mnoho možností při nákupu. Nenechte se ovlivnit barevným obalem, který se zdá být vhodný pro děti, složení výrobku může být jiné než barevný obal, který lahodí oku. Vybírejte pro své děti průmyslově nezpracované potraviny, které jsou čerstvé, dbejte na to, aby byl základ jejich stravy vyvážený. Dnes již máme tolik možností, které nám na jednu stranu dávají svobodu volby, ale také nás zahlcují množstvím nabídek. Vybírejte jídlo s rozmyslem a také šetřete svou peněženku. Vždyť bílý jogurt z obchodu spolu s babiččinou meruňkovou marmeládou chutná lépe než sladký jogurt s křupinkami plný konzervantů a barviv.

Výhoda do budoucnosti

Tím, že dítěti dopřejete zdravé stravovací návyky, ho učíte tomu, že je takovéto stravování naprosto normální a on jej může vykonávat po celý život. Může tomu naučit i ostatní a stát se například influencerem na poli zdravého stravování.