Jak mít stále krásné vlasy díky snadným trikům

Mít hezké vlasy znamená především mít zdravé vlasy. Kvalitu naší hřívy bezpochyby ovlivňuje zdravá strava (kde nechybí veškeré živiny), pitný režim i péče o samotné vlasy. Někdy se však snažíme a děláme maximum, přesto vlasy nejsou takové, jaké bychom si je přály mít. Proto přinášíme pár tipů, jak nemít vlasy jako slámu, ale lesklé, hladké a plné života.

Trik proti řídnutí vlasů

Mnohdy ani ty nejlepší přípravky nepomáhají a stojí to neskutečně moc peněz. Zkuste starý trik, který znaly už naše babičky. Každý večer si masírujte bříšky prstů pokožku vlasů. Když přidáte i zázvorovou šťávu smíchanou s vodou, začnou vám růst nové vlasy.

Pro ochablé a mdlé vlasy

Umyjte si večer vlasy a rozčešte až tehdy, jakmile vlasy trochu uschnou, použijte hřeben s širokými zuby. Naneste na vlasy trochu přípravku, který běžně používáte, aby účes lépe držel a rozdělte vlasy na několik částí – cca 4 až 8 částí podle hustoty vašich vlasů. Z těchto částí upleťte copánky (nesmí být však příliš řídké). Copánky neutahujte, nechte je volné. Vlasy nesmí nikde tahat, použijte i měkké gumičky na konce copánků. Vlasy nechte přirozeně uschnout. Ráno copánky rozpusťte a prohrábněte prsty – nepoužívejte hřeben.

Trik pro velmi kudrnaté vlasy

Po umytí vlasů aplikujte kondicionér, který se nesmývá a zaměřte se spíše na konce vlasů. Použijte hřeben s širokými zuby. Vlasy zatočte do volné housky a upevněte. Po uschnutí a rozpuštění housky nebudou vlasy tolik kudrnaté.

Suché a poškozené vlasy

Existuje mnoho důvodů, proč jsou vlasy suché a poškozené. Dobrou zprávou je, že s tím lze pracovat. Zaměřte se na olejové zábaly. Výborný je arganový olej nebo olej s brazilským keratinem. Zábaly provádějte přes noc a ráno si vlasy umyjte. Nebo přes den, pokud máte čas a nechte vlasy zabalené alespoň 3 až 4 hodiny. Olej nemusíte dávat do vlasové pokožky, stačí na konce nebo do půlky délky vlasů. Důležité je také nechat si pravidelně suché konečky zastřihávat.

Pravidelné vyčesávání

Vlasy vypadávají každý den a staré nahrazují nové. Právě proto je důležité vlasy vyčesávat, zbavíte se tak uzlíků a vypadaných vlasů, prospěje to i pokožce hlavy.

Papírové utěrky a ždímání

Po umytí vymačkejte z vlasů přebytečnou vodu a osušte je buď dětskou osuškou, která je velmi savá nebo pomocí papírových utěrek. Díky tomu neskončíte se zacuchanými vlasy. Případně stočte vlasy v ručníku na chvíli do turbanu, ale rozhodně je netřete ručníkem.

Další tipy

  • Používejte pravidelně vlasové masky – ať už kupované nebo ty domácí

  • Nechte si namontovat filtr, pokud je kvalita vaší vody špatná

  • Nestresujte vlasy horkem. Natáčky jsou menší zlo než kulma, pamatujte na to

  • Používejte ochranné přípravky na vlasy, pokud je hodláte kulmovat, žehlit či vysoušet fénem

  • Pořiďte si domů zvlhčovač vzduchu, poděkují vám za to i vaše vlasy

Obrázky: pixabay.com