Jak konzumovat lněné semínko + chutný recept

Stále více lidí přemýšlejících nad svým zdravím si pohrává s myšlenkou, jak konzumovat lněné semínko, které je proslulé svými účinky na lidský organismus a především vysokou účinností v bojích proti potížím s trávením. Jedná se o známou plodinu pěstovanou na našem území již po několik staletí, na kterou ale mnoho lidí vlivem času zapomnělo – což je obrovská škoda. O pozitivních vlastnostech lnu věděli již naši předci, kteří jich hojně využívali pro své zdraví. Jestliže si i vy lámete hlavu nad otázkou, jak konzumovat lněná semínka, jež mohou vašemu tělu v mnohém pomoci, pak je náš dnešní článek určený právě vám. Nenechte si jej proto ujít a dozvíte se spoustu zajímavých věcí + jeden chutný recept, který zaručeně musíte vyzkoušet!

Pozitivní účinky lněného semínka

Lněné semínko je proslulé pro vysoký obsah vlákniny, omega 3 mastných kyselin, bílkovin a obrovské spektrum vitamínů a minerálních látek zahrnující vitamín B, C a E, železo, vápník, hořčík i draslík. Kromě toho, že se lněné semínko používá při problémech se zácpou, má na lidské tělo i další pozitivní účinky:

  • prevence proti rakovině
  • snižuje vysoký krevní tlak
  • napomáhá při žaludečních problémech
  • zvyšuje pružnost šlach
  • posiluje odolnost kloubů
  • pomáhá při menstruačních bolestech
  • uvolňuje porodní cesty a usnadňuje porod

Jak konzumovat lněné semínko

Možná jste po přečtení informací na řádcích výše dospěli k názoru, že je lněné semínko natolik prospěšné pro lidské zdraví, že byste jej měli ve svém vlastním zájmu konzumovat co možná nejčastěji a v co možná největší míře. Není to pravda! Stejně jako všude i v tomto případě platí, že se nic nesmí přehánět. Doporučuje se konzumovat maximálně 2-3 lžičky lněného semínka denně a to buď v podobě čaje, sušenek, polévek nebo nápoje – zkrátka každému dle jeho gusta.

Recept na zdravý koktejl

Lněné semínko rozmixujte společně s ovesnými vločkami a sušenou syrovátkou a čerstvou zeleninovou šťávou. Po rozmixování přidejte bílý jogurt a ještě jednou důkladně rozmixujte. Tento koktejl plný vitamínů vás zaručeně nabije energií a dodá vám potřebné živiny, které vaše tělo přijme s nadšením.

Obrázek: pixabay.com

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]