Hladinu kyseliny močové v těle lze redukovat přírodní cestou. Nepříjemné bolesti kloubů budou minulostí

Fotografie: Depositphotos

Dna je bolestivé kloubní onemocnění, které bohužel trápí velikou spoustu lidí. K běžné léčbě stanovené lékařem si však můžete přidat i svou vlastní, přírodní.

Kyselina močová je vedlejším produktem rozkladu purinů a je vylučována z těla močí. Její zvýšená hladina v těle způsobuje palčivou bolest kloubů, jinak známou jako dnu, říká lékařka Jillian Kubala. Pokud trápí i vás, zkuste jednoduché domácí triky na snížení hladiny kyseliny močové v krvi, abyste se přírodní cestou rychle zbavili nepříjemné bolesti kloubů.

Jak se vyznačuje dna?

Projevuje se bolestí, otoky a ztuhlostí kloubů. Tento stav je velice nepříjemný a obvykle postihuje klouby na kotnících, kolenou, loktech a ramenech. Vyléčit dnu není snadné, a tak s ní spousta lidí prostě žije a neustále polyká léky proti bolesti. Ovšem takový přístup pouze pomáhá maskovat příznaky, ale neodstraňuje příčinu bolesti. Naštěstí existuje několik přírodních prostředků, které se ukázaly jako velmi účinné při léčbě dny, proto se používají dodnes.

Fotografie: Depositphotos

Pijte odvar z cibule

I když to nezní příliš lákavě, cibule je všelék. Nakrájejte malou cibuli nadrobno, zalijte litrem vody a směs přiveďte k varu. Poté odstraňte z plotny a nechte vychladnout. Odvar užívejte 3x denně, dokud se nedostaví výsledky. Pokud je na vás příliš silný, můžete ho osladit trochou medu.

Pijte čerstvou rajčatovou šťávu

Nakupte si spoustu rajčat a pusťte se do odšťavňování. Máte-li doma odšťavňovač, půjde vám to rychle a snadno. Pokud již delší dobu přemýšlíte, že si ho pořídíte, nyní je vhodná příležitost. Vezměte jedno zralé rajče a vymačkejte z něho šťávu. Pijte ji 3x denně, pomůže snížit hladinu kyseliny močové a předejít dně.

Vitamínová zeleninová bomba

K přípravě tohoto léku musíte nakrájet 50 gramů zelí, polovinu cibule a 3 snítky petržele. Poté dejte vařit šálek vody a do vroucí vody vhoďte nakrájenou zeleninu. Směs vařte asi 15 minut, stáhněte z ohně a nechte vychladnout. Poté sceďte, přidejte trochu citrónové šťávy a výsledný nápoj vypijte před večeří.

Konečně trocha ovoce

Nyní si konečně skutečně pochutnáte. Tento recept pro léčbu dny se jistě stane vaším oblíbeným. Vezměte mango, 30 gramů jahod, 4 mrkve, kousek ananasu a vše rozdrťte v mixéru. Výslednou ovocnou šťávu pijte každé ráno na lačný žaludek.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]