Existují potraviny, které bojují proti ucpávání tepen a snižují riziko srdečních chorob. Přesto je část lidí nejí

Fotografie: Depositphotos

Své zdraví může každý člověk ovlivnit tím, jestli dodržuje zdravý životní styl a čím se stravuje. Některé potraviny dokážou snížit riziko ucpání cév a vzniku srdečních chorob, říká lékařka Amy Richter.

Vysoký krevní tlak nebo vysoký cholesterol dnes lidé považují téměř za běžnou věc. Dokud je tyto civilizační choroby nebolí, neuvědomují si, že mohou být ohroženi na životě. Lékaři většinou předepíšou léky a doporučí pacientovi, aby začal se zdravějším životním stylem. Dobrou volbou je i to, když člověk do svého jídelníčku zařadí potraviny, které se postarají o lepší fungování cév a kvalitní funkci srdce.

Česnek je přírodní antibiotikum

Česnek je velice často spojován s mnoha problémy. Umí totiž vyřešit téměř každý zdravotní problém. Jeho účinky se využívají i při léčbě vysokého cholesterolu nebo krevního tlaku. Umí si poradit i s kardiovaskulárním onemocněním. Sice ho nevyléčí, ale významně pomáhá při léčbě. Tato zdravá potravina umí snížit riziko infarktu až o 50 %. Toto tvrzení je uvedeno v německém časopise Wiener Medizinische Wochenschrift.

Fotografie: Pixabay

Granátové jablko čistí cévy

Toto ovoce nepatří mezi velice oblíbené potraviny. Konzumuje ho pouze malá část lidí. Jeho chuť je mírně kyselá a zároveň sladká. Podle několika studií umí čistit ucpané cévy, a proto by lidé měli zařadit granátové jablko do svého jídelníčku.

Snižuje plak v cévách až o 30 %, a dokonce umí zatočit s vysokým tlakem. Studie publikovaná v American Journal of Cardiology ukazuje, že zpomaluje proces, který způsobuje tvorbu plaku.

Fotografie: Pixabay

Nakládané zelí je dobré i pro střeva

Tato pochoutka není ani příliš drahá, a navíc si ji můžete vyrobit i doma. Nakládané zelí má mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví, protože obsahuje velké množství probiotik, která udržují střeva v kondici. Jedná se o dokonalou potravinu, jež zpomaluje tvorbu plaku v cévách. Zelí obsahuje mnoho probiotik, které ničí toxiny a škodlivé látky ve střevech. Zdravé bakterie dokážou ve střevech bojovat proti různým onemocněním, a proto je velice důležité je do těla doplňovat pravidelně.

Fotografie: Freepik

Kurkuma bojuje proti mnoha nemocím

Nejdůležitější složkou tohoto koření je kurkumin. Ten dokáže účinkovat proti mnoha nemocím. Jedná se o látku, již byste mohli používat téměř na každý zdravotní problém, který se u vás objeví. Ohledně ochrany srdce existuje více než 45 studií, jež ukazují, že toto silné koření dokáže srdce chránit.

Fotografie: PixabayPodle studie z roku 2016 by měla denní dávka kurkuminu výrazně zlepšit fungování cév. Doplňky stravy s obsahem kurkuminu by mohly být dobrou volbou, pokud byste chtěli snížit riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Zdroj: Healthline