Domácí cviky, které zpevní tělo a spálí přebytečné kalorie: Použití vlastní váhy je vhodný začátek

Fotografie: Depositphotos

Na světě je mnoho lidí, kteří se stále marně snaží shodit přebytečná kila. Díky tomuto jednoduchému domácímu cvičení se to podaří i z pohodlí domova.

Veliká spousta lidí častokrát není spokojená s tím, jak vypadá. Vzhled je pro dost lidí velmi důležitým aspektem toho, jak na své okolí působí. Tito lidé se tak často pouštějí do různých diet a stravovacích plánů. K tomu dle lékaře Mickyho Cala samozřejmě patří i cvičení, na které ale někteří nemají moc času. Díky těmto jednoduchým cvikům se ovšem můžete formování svého těla věnovat i z pohodlí svého domova bez nutnosti navštěvovat fitness centra.

Použijte vlastní váhu

Na zpevnění vašeho těla nejsou vždy potřeba jen nějaké těžké váhy. Dokonce ani není zapotřebí několik hodin denně běhat nebo jezdit na kole. K dosažení svého cíle vám bude stačit dostatečná píle a vaše vlastní váha. Díky několika jednoduchým cvikům právě se svým vlastním tělem můžete dosáhnout toho, že budete mít své tělo zpevněné a bez jakýchkoliv náznaků přebytečného tuku.

Zkuste základní cviky

Do svého cvičebního plánu zařaďte kliky, u kterých nezapomeňte mít ruce na lehce větší šířku, než jsou vaše ramena. Tělo se snažte mít zpevněné a udělejte 3 série s alespoň 20 opakováními. Stejnou porci věnujte také dřepům, při nichž opět držte tělo pevné a hýžděmi se snažte dosednout až na svá lýtka. Mezi velmi účinné cviky patří také výpady, kdy postačí 10 opakování na každou nohu. Zaměřte se vždy na pevný střed těla.

Můžete použít činky

Jednoruční činky určitě nejsou na škodu. S jejich pomocí můžete například dělat tlaky nad hlavu ve stoje. To je skvělý cvik na vaše ramena. Opět nezapomeňte na pevný střed těla a své paže v horní poloze úplně nevypínejte. Bohatě vám postačí 3 série a 12 opakování s vhodně zvolenou hmotností. Stejně tak můžete činky přitahovat v mírném předklonu, čímž se zaměříte na svá záda. Počet sérií a opakování může být stejný jako u tlaků na ramena.

Žena
Fotografie: Pixabay

Tyto 2 pohyby dokážou spolehlivě zabránit stárnutí kloubů. Pouhých 5 minut denně navrátí tělu mladistvost

Dělejte i náročnější cviky

S činkami můžete dělat také takzvané mrtvé tahy na jedné noze. Zpevněte tělo, vezměte do ruky činky a zkuste se dostat do pozice, jako byste dělali holubičku. Takto můžete udělat 10 opakování a 3 série na každou nohu. Na zpevnění břicha pak můžete praktikovat cvik s názvem prkno. Prakticky stačí držet tělo zpevněné v horní pozici kliku a vydržet tak alespoň 30 sekund. Pro skvělé spalování tuků pak můžete ještě zahrnout pro spoustu lidí neoblíbené angličáky.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]