Detoxikace organismu pomocí koupele nohou. Zbavte tělo nebezpečných látek pomocí speciální lázně

Fotografie: Getty Images

Čas od času je dobré odstranit z těla nežádoucí toxiny a dát tak zelenou posílení imunitního systému a zlepšení kvality života. Tento postup se nazývá detoxikace a způsobů, jak ji provádět, existuje celá řada. Možná jste ale nevěděli, že detoxikaci můžete dopřát také svým nohám.

Proč je detoxikace důležitá

Než se do detoxikace aktivně pustíte, měli byste vědět, jaké jsou její přínosy pro vaše zdraví. Výše bylo již zmíněno posílení imunitního systému, což znamená vyšší odolnost těla proti různým infekcím a nemocem. Z nemocí lze zmínit především nebezpečná chronická onemocnění, jako například kardiovaskulární choroby, rakovina nebo onemocnění postihující nervový systém.

Mezi další nesporné výhody očištění těla od toxinů patří také zvýšení energie, zpomalení procesů stárnutí, duševní a emocionální stabilita a také zvýšení spalování tuků. Díky detoxikaci se tělo dostává do potřebné a optimální rovnováhy.

Dosažení výše uvedených účinků napomůže také detoxikační lázeň nohou podle níže uvedeného návodu, kterou byste jim měli pravidelně dopřávat.

Jak na detoxikační lázeň nohou

K přípravě této lázně budete potřebovat následující přísady:

  • voda – 5 litrů
  • epsomská sůl – 2 polévkové lžíce
  • ricinový olej – 10 kapek
  • jedlá soda – 2 polévkové lžíce.
Fotografie: Pixabay

Postup je jednoduchý. Do lavoru nebo jiné vhodné nádoby nalejte teplou vodu a do ní přidejte všechny ostatní přísady, které dobře promíchejte. Poté do připravené koupele vložte nohy a nechejte je v lázni po dobu 30 minut. Po skončení této doby nohy osušte a případně je podle potřeby ošetřete hydratačním krémem.

Jak fungují jednotlivé přísady

Voda v tomto případně nejen vytváří prostředí, v němž je možno přísady smísit a zajistit tak jejich souběžné působení, ale navíc otevírá póry v kůži a dodává jí potřebnou vlhkost.

Epsomská sůl je minerální sůl určená ke koupelím, která má vynikající uvolňující účinky a obsahuje potřebné minerální látky, zejména vysoké procento přírodního hořčíku. Dalšími přednostmi epsomské soli jsou její antibakteriální a protiplísňové účinky.

Fotografie: Freepik

Ricinový olej je olej ze semen rostliny zvané skočec obecný. Má obdobné účinky jako epsomská sůl a obsahuje vysoké množství vitamínu E, nenasycených mastných kyselin a minerálů.

Jedlou sodu neboli hydrogenuhličitan sodný používali lidé již od pradávna, protože si byli vědomi jejích pozitivních účinků na zdraví. Její přidání do koupele má za následek snížení rizika překyselení organismu, což znamená, že přispívá ke zpomalení stárnutí. Má také protiplísňové účinky a zabraňuje pocení nohou.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]