Co se stane s Vaším tělem, když pijete kávu každý den…

obrázek:independent.co.uk

Pokud jste milovníky kávy, tak tento článek je přesně pro vás. Mnoho z nás nemůže začít svůj den bez šálku kávy. Potřebujeme kávu, aby naše tělo dostalo energii na nový den s úsměvem. To co nevíme je, že káva poskytuje mnoho výhod pro naše zdraví. Mluvíme o kvalitní černé kávě v podobě espressa nebo filtrované kávě. Nikoli o instantní či o kávě se spoustou mléka. Odborníci doporučují pití jednoho šálku kávy každý den, samozřejmě pokud to není v rozporu s vaším zdravotním stavem. Například pokud nemáme nemoci jako hypertenze nebo kardiovaskulární problémy.

Možná si tedy říkáte, co se vlastně stane s naším tělem, když pijeme kávu každý den. Zde jsou odpovědi na vaše otázky.

1. Je to zdroj antioxidantů

Jako zdroj antioxidantů je pro naše zdraví přínosná. Podporuje náš imunitní systém, bojuje proti volným radikálům a zabraňuje rozvoji různých onemocnění.

2. Pitím kávy je váš mozek zdravější

Odborníci tvrdí, že 2 šálky kávy denně mohou snížit riziko vývoje Alzheimerovy choroby, demence a Parkinsonovy nemoci. Kofein také léčí depresi. Kofein aktivuje neurotransmitery, které kontrolují náladu, včetně dopaminu a serotoninu. Takže byste měli pravidelně pít kávu, abyste zlepšili náladu a předešli depresi. Lidé, kteří pijí kávu, vědí, že také zlepšuje paměť a koncentraci. Zvyšuje jejich produktivitu a zaměřují se na to, co funguje. To je důvod, proč je dobré si dát v práci před prací kávu – upozorňujeme, že kávu byste neměli pít na lačný žaludek.

3. Urychluje váš metabolismus

Kofein byl zjištěn jako dobrý stimulátor metabolismu, tím pádem lépe spálíte kalorie. Také zlepšuje naše trávení a snižuje chuť k jídlu.

4. Léčí(potlačuje) bolesti hlavy

Kofein je běžnou složkou mnoha léků proti bolesti hlavy. Bylo zjištěno, že díky kofeinu jsou analgetika účinnější a rychlejší. Kofeinové přísady zvyšují účinnost léků proti bolesti o 40%.

5. Snižuje riziko vzniku cukrovky 2. typu

Američtí výzkumníci zjistili, že pití kávy zvyšuje plazmatickou hladinu proteinu, který je vázán šesti hormonálně vázaných globulinů. Tyto globuliny kontrolují biologickou aktivitu šesti hormonů, které hrají roli ve vývoji diabetu 2. typu. Pitím jednoho šálku kávy denně snižuje riziko vzniku cukrovky asi o 11%.

6. Snižuje stres

Vůně čerstvých kávových zrn zklidňuje. Proto jakmile se nebudete cítit dobře, běžte si přivonět k čerstvě namleté kávě a bude vám lépe.