Toto se stane s vaším tělem, pokud spolknete semínko melounu. Tuto skutečnost většina lidí podceňuje

Fotografie: Lemur12 / Public domain

Pokud jste někdy spolkli semínko melounu a nevěděli si rady, zda je to dobře či nikoli, pravda vás možná překvapí. Není žádný důvod, proč byste se měli bát.

Meloun je oblíbené ovoce, které vás dokáže osvěžit během horkých letních dnů. Kromě toho navíc chutná naprosto skvěle a přináší řadu zdravotních benefitů pro lidské zdraví, ať už se jedná o podporu krevního oběhu či stimulaci trávicího traktu. Zajímavé přínosy však dle lékaře Atliho Arnarsona nabízí také melounová semínka, která obsahují řadu užitečných živin a podpoří váš organismus ještě více. Konzumovat je můžete i ve formě prášku.

Semínka melounu a jejich blahodárné benefity

Melounová semínka jsou především bohatá na vlákninu, která pomáhá udržovat zdravý střevní mikrobiom a umožňuje zcela bez problému trávit potravu. Stejně tak nabízí vynikající protizánětlivé látky a řadu antioxidantů čistících krevní oběh – ty mimo jiné zabraňují ateroskleróze a chrání před dalšími vážnými nemocemi, včetně rakoviny. Na Zdravém Stravování jsme také psali o příznacích nebezpečné rakoviny slinivky.

Zajímavý je také obsah bílkovin v semínkách melounu. Až 30 gramů této nezbytné živiny můžete získat z jednoho šálku vysušených kusů, přičemž jsou také plná zdravých tuků a omega 6 mastných kyselin. Díky obsahu železa vám poté pomohou překonat únavu a usnadní transport kyslíku do mozku. Co se pak týče jejich konzumace, můžete si je dopřát jak zasyrova, tak i například ve formě čaje z jejich prášku.

Většina lidí dělá při odstraňování klíšťat tuto zásadní chybu, která zvyšuje riziko onemocnění

meloun zelenina ovoce
Fotografie: Piqsels

Čaj ze semínek melounu

Ten si připravíte tak, že rozdrtíte 4 polévkové lžíce sušených semínek melounu a necháte je vařit ve 2 litrech vody zhruba na 15 minut. Čaj pijte 2 dny, pak si dejte den pauzu a takto pokračujte další 2 až 3 týdny. Syrová semínka vám poté mimo jiné pomohou dle webu Healthline pročistit ledviny a odstranit nahromaděné těžké kovy v tomto orgánu. Stejně tak zvyšují libido a obzvláště prospěšné jsou pro lidi trpící diabetem.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]