Zázračné látky v těchto běžných potravinách vás ochrání před komáry

Fotografie: Depositphotos

Pokud se chcete ochránit před komáry, začněte jíst tyto potraviny a používat domácí repelent. Nebude po nich za chvíli ani stopy.

Komáří štípance jsou nedílnou součástí letních večerů a pokud se proti tomuto otravnému hmyzu nepojistíte, bude vás otravovat naprosto každý den. Jak ovšem uvádí server Healthline, existují způsoby, jak můžete zamezit jeho přítomnosti a dokonce je odradit od svého těla. Určitou roli hraje konzumace správných potravin a aby vás nechali být na pokoji, můžete si připravit domácí repelent a ten nechat ve své domácnosti.

Jezte více potravin bohatých na thiamin

Ochrana před komáry je zásadním faktorem, díky kterému si užijete léto v plné parádě a bez otravných kousanců. Pokud chcete zamezit jejich přítomnosti na vaší pokožce, zařaďte do svého jídelníčku více potravin na vitamín B1 nebo-li thiamin, o kterém je známo, že ho tento otravný hmyz nemůže za žádnou cenu vystát. Obsahují ho různé potraviny, jako například ovesné vločky, chřest, zelí, játra a také vejce, která mim jiné nabízí řadu dalších zdravotních přínosů, jak jsme na zdravém Stravování již dříve uváděli.

Jakmile je zařadíte do svého jídelníčku, komáři vás nechají na pokoji a už si vás nebudou všímat. Kromě toho se podle nutriční terapeutky Kathy W. Warwick jedná o složku, která podporuje řadu lidských funkcí, tudíž vám bude k prospěchu v mnoha dalších směrech. Někteří odborníci také uvádí, že mají určitý vliv na stres, který představuje velké nebezpečí pro lidské zdraví obecně.

Hmyzí štípance, které se na 100 % vyplatí znát. Vhodná první pomoc účinkuje téměř okamžitě, ale nikdo ji skoro nezná

Domácí repelent proti komárům

Pokud budete již připraveni na léto z hlediska své stravy, můžete si také připravit domácí repelent, který vám pomůže hmyz odehnat a jakmile ho rozmístíte po své domácnosti, už se nikdy neobjeví. Využijte sílu esenciálních olejů, jak radí odbornice Dominique Fontaine. Příprava repelentu je přitom velmi jednoduchá a nezabere vám ani mnoho času. Stačí si připravit níže uvedené ingredience a postupovat podle potřebných kroků:

  • 25 kapek esenciálního oleje z čajovníku
  • 25 kapek levandulového esenciálního oleje
  • 1 čajová lžička aloinu (žlutá šťáva z listů aloe vera)
  • 250 mililitrů vody

Samotná příprava je poté již velmi jednoduchá. Stačí si připravit 500 mililitrovou lahvičku s rozprašovačem, nalít do ní vodu, poté začít přidávat ingredience jednu po druhé a nakonec vše důkladně zamíchat. Hotový repelent pak už stačí jen umístit na místa, kde se komáři objevují nejčastěji a nechat ho působit celé léto.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]