Citronová šťáva s himalájskou solí může pomoci zastavit migrénu během několika minut

Ve většině případů jsou migrény známkou nedostatku některých minerálů v těle. Mohou být také způsobeny dehydratací těla nebo určitou potravinou, která potíže vyvolává. Žízeň není první známkou nedostatku vody v těle, protože v této fázi jsou naše buňky již dehydratované.

Žízeň je vlastně vyvinuta, když jsou tělesné tekutiny vyčerpány hluboko pod úrovní požadovanou pro optimální fungování. Moč je nejlepší způsob, jak zjistit, zda jste dehydratováni. Je bezbarvá, pokud je tělo správně hydratované, žlutá v dehydratovaném těle a oranžová až tmavě zbarvená, když jste silně dehydratováni.

Co dehydratace způsobuje?

Mírná dehydratace se projeví suchou pokožku, únavou, špatnou koordinací, změnou krevního tlaku, sníženou výdeji moči, suchou sliznicí v ústech a nose. UCD (Unintentional Chronic Dehydration) vede ke stresu, astmatu, vysokému krevnímu tlaku, migrénám, bolestem hlavy a bolestem zad. Dehydratace je v tomto případě stavem těla, které po mnoho let žije s nedostatečným množstvím vody a chybí mu některé minerály, zejména hořčík.

Dříve, než sáhnete po lécích proti bolesti, zkuste tento přírodní lék:

  • Na špičku lžičky himálajské nebo keltské soli

  • 2 lžíce citronové šťávy

  • 1 sklenici vody

Smíchejte citronovou šťávu a sůl ve sklenici vody a důkladně promíchejte, aby se sůl rozpustila. Poté nápoj vypijte. Můžete osladit i trochou medu, pokud by vám chuťově nápoj nevyhovoval. Krátce na to vypijte další sklenici čisté vody a poté pijte sklenici čisté vody každých 30 minut. Lehněte si, relaxujte a v případě potřeby vypijte ještě jeden tento nápoj.

Jak sůl a citron účinkuje?

Sůl v tomto nápoji je způsob, jak řešit dehydrataci, protože dokáže zadržovat vodu a poskytne buňkám hydrataci a tělu mimo jiné minerály a elektrolyty. Mimo citronu začněte používat také citronovou kůru, která je plná antioxidantů, flavonoidů a éterických olejů, které zlepšují vstřebávání živin v těle. Citron má alkalizační účinky a podílí se na tom, že vaše tělo si z přítomné soli vytáhne 5x více minerálu než běžně.

Obrázky: pixabay.com