Tento trik odstraní 95 % odumřelé kůže na chodidlech bez sebemenší námahy. Suché paty jsou minulostí

Fotografie: Depositphotos

Citron je nejen oblíbenou přísadou do nápojů a pokrmů, ale má i mnoho dalších využití. Jedním z méně známých, ale zajímavých způsobů, jak ho využít, je aplikace citronu na paty.

Odlupování nebo uvolňování kůže na chodidlech je přirozený proces, který umožňuje nohám zbavit se odumřelých kožních buněk. Kumuluje se v důsledku nedostatku hydratace, nošení uzavřené obuvi nebo ponožek po dlouhou dobu nebo vlivem tření při chůzi či běhu. Tento jev také může vzniknout, pokud zanedbáváte pravidelnou péči o své nohy, jako je exfoliace nebo čištění. Existuje několik možností, jak odumřelou kůži odstranit, říká doktorka Cynthia Cobb.

Jak se citronem zbavit odumřelé kůže na chodidlech

Ztvrdlá kůže na patách představuje problém pro mnohé jedince. Tento jev, přestože je často vnímán jako estetická obtíž, může skutečně způsobit nepříjemnosti, jako jsou praskliny a jiné nepříjemné komplikace. Jak se s tímto problémem vypořádat? Existuje účinný způsob, jak co nejrychleji dosáhnout úlevy. Stačí si vybrat citron, jenž má dostatečnou velikost na pokrytí paty.

Rozkrojte citron na polovinu a vymačkejte z něj šťávu. Poté využijte kůru citronu k odstranění ztvrdlé kůže. Přiložte ji na postiženou oblast paty a následně si na ni navlékněte ponožku, aby byla kůra v pevném kontaktu s pokožkou. Tímto způsobem můžete přirozeně zvládnout tento problém, aniž byste museli sáhnout do peněženky.

Účinný způsob pro hladké paty

Zpočátku to může být poněkud nepříjemné, ale brzy si na to zvyknete – a výsledek stojí za to. Citronová šťáva bude fungovat jako přírodní peeling a odstraní odumřelé kožní buňky. Nechte citronovou kůru působit minimálně hodinu, avšak její nejlepší účinnost se projeví, pokud ji necháte na pokožce přes celou noc.

Rozlišení kožních neduhů na škodlivé a ty zcela bezpečné: Akné, kopřivka, dermatitida

citrony na prkénku
Fotografie: Freepik

Možná to zní jako další z kosmetických triků, jež nemají význam, ale ti, kteří se již k vyzkoušení této metody odvážili, mluví o skvělých výsledcích. Pokud máte odolnější kůži, může být nutné tento postup několikrát opakovat. Vaše paty budou ráno hladké a jemné a tvrdá kůže bude minulostí. Na závěr nezapomeňte pokožku na nohou důkladně zvlhčit krémem, a budete připraveni na letní obuv.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]