Chůze naboso aneb seznam zdravotních výhod chůze naboso

Kdy jste šli naposledy bosí? Kdy jste si naposledy užili procházku na slunci? „Uzemnění“ je starodávná praxe, kterou lidé používali, aby se spojili se Zemí. Chodit boso pomáhá získat energii z půdy, které se bosé chodidlo dotkne. Může to vypadat jako hloupá metoda, ale určitě to pomáhá. Chůze naboso přináší spoustu výhod. A my se na ně společně dnes zaměříme.

Síla zemské energie

Planeta Země má své vlastní energetické pole a v roce 1952 se WO Schumann, německý fyzik a profesor na univerzitě v Mnichově, pokusil najít důkazy, které potřeboval. K vytvoření svých hypotéz použil Schumann skutečnost, že když koule leží v jiné sféře, vytváří elektrické napětí. Země je negativně nabitá koule umístěná v pozitivně nabité ionosféře a napětí mezi nimi vytváří náboj. Podle něj má Země frekvenci 10 Hz. V roce 1954 se Schumann spojil s Herbertem Konigem a zjistili, že přesná frekvence je 7,83 Hz. Dnes se nazývá Schumannova rezonance.

Podstata uzemnění – Uzemnění popisuje kontakt se zemskými povrchovými elektrony bosými procházkami nebo vodivými systémy, které dodávají energii ze země do těla.

Elektrony Země mají schopnost zmírnit bolest, zlepšit spánek, čistit krev, snížit zánět a stres a snížit hladinu kortizolu. To může také pomoci při léčbě bolestivosti svalů a zlepšení parasympatických systémů (průtok krve, dýchání, okysličování krve a tepová frekvence). V těchto studiích chodili dobrovolníci naboso venku a někteří byli připojeni k uzemněným vodivým zařízením. Většina subjektů zaznamenala zlepšení v parasympatických reakcích během půl hodiny. Další studie potvrzují, že chůze naboso má příznivý účinek při léčbě osteoporózy, regulace glukózy a štítné žlázy.

Zdravotní výhody chůze naboso

  • Prevence a léčba osteoporózy

  • Léčení a stimulace štítné žlázy

  • Lepší rovnováha těla

  • Prospívá chodidlům

  • Lepší povědomí těla a okolí (proto se nedoporučuje dávat malým dětem boty, když začínají dělat první krůčky)

  • Silnější nohy a dolní část zad

  • Posiluje kolena, boky, jádro

  • Lepší a zdravější spánek

  • Pomáhá bojovat proti depresím a stresu

Uzemnění má pozitivní vliv na vaše celkové zdraví. Chodit boso je skvělý způsob, jak se spojit se Zemí a vaše tělo může čerpat všechny tyto výhody. Uzemnění je zdarma, jednoduché a má neuvěřitelný účinek na lidské zdraví.

Obrázky: pixabay.com