Od 3 lahví vína denně k abstinenci: Proměna matce dvou dětí úplně změnila život

Fotografie: Depositphotos

Žena, která před několika lety bojovala s těžkou závislostí na alkoholu, se dnes stala úspěšnou osobní trenérkou, spisovatelkou a pyšnou matkou dvou dětí.

Justine Whitchurch z australského Gold Coast skoncovala s alkoholem poté, co byla před několika lety hospitalizována s chronickou závislostí – a to dokonce až do takové míry, že pila 2 až 3 lahve vína spolu s několika panáky vodky denně a alkohol doma schovávala v lahvích od šamponu. Po nepříjemném období se však žena kompletně zotavila a nyní je motivací pro ostatní lidi, kteří se ocitli ve spárech závislosti.

Závislost, která neznala mezí

Devětačtyřicetiletá žena si prošla naprostým životním peklem, když se rozhodla přestat pít alkohol, na němž byla chronicky závislá. „Ačkoli jsem si to chtěla přiznat až po dalších deseti letech, došlo k jedné události, kdy se podle mě změnil způsob, jakým jsem pila,“ vysvětlila. „Měla jsem vztah s přítelem, do kterého jsem byla bláznivě zamilovaná, ale bohužel jsme se rozešli. Tak jsem šla k ledničce, vzala si víno do postele a celou noc jsem je do sebe lila a plakala jsem. Ten pocit otupělosti a klidu mi od té doby pomáhal řešit vše, co mě znepokojovalo.“

Zatímco ve společnosti Justine pila v mírném množství, jakmile se ocitla za zavřenými dveřmi, její závislost se začala skutečně projevovat. „Během tohoto období jsem utrpěla naprostou ztrátu sebe sama a můj pocit vlastní hodnoty svědčil o tom, jak málo jsem se zajímala o to, co si dělám. Moje játra vykazovala známky cirhózy, hladina krevních destiček byla nebezpečně nízká, a dokonce mi začaly vypadávat vlasy.“ Žena se však dostala až na samé dno teprve v roce 2012.

Malý krok, který jí naprosto změnil život

Tehdy ji rodina násilím přestěhovala zpět do Queenslandu v naději, že jí to pomůže vrátit život do správných kolejí – a zatímco nastoupila do denního programu na místní rehabilitační klinice, její rodiče se starali o její dvě malé děti. Zpočátku se však Justine nechtěla zúčastnit a pouze odškrtávala dny návštěv. „Měla jsem hodně podpory, ale nebyla jsem ve stavu, kdy bych se mohla postarat sama o sebe, natož o své děti. Táta mi jednoho dne vyzvedl děti ze školy a přivedl je ke mně. Moje dcera, které bylo v té době devět let, se na mě podívala se slzami v očích a řekla: ‚Bojím se, že se neuzdravíš.‘“

Sklony k alkoholismu podle krevních skupin. Někteří pijí jen zřídka, jiní jsou neřízenými střelami

„To mě hluboce zasáhlo a v tu chvíli jsem věděla, že musím udělat cokoli, abych byla mámou, kterou tyto děti potřebují a kterou si zaslouží. Začala jsem proto na doporučení psychologa cvičit, což mi později kompletně změnilo život. Naučila jsem se odolnosti a síle díky tomu, že jsem se fyzicky přemáhala. Struktura a rutina zdravého a fit životního stylu jsou pro vyléčeného závislého člověka klíčové,“ sdělila Justine.

„Pokaždé, když jsem zdolala fyzickou výzvu, zvýšila se moje psychická odolnost. Endorfiny dobrého pocitu, které se z pohybu vytvářely, začaly také pozitivně měnit mé myšlenkové vzorce. Začala jsem se mít opět ráda. Dnes předávám své zkušenosti na sociálních sítích a snažím se pomáhat lidem, kteří to potřebují. Žiju dnes naprostým protikladem toho, co jsem byla dříve,“ dodala žena.

Zdroj: Dailystar