Bolest sedacího nervu je minulostí: Kamarádka na ni trpěla dlouhé roky, dokud nenarazila na tuto léčbu

Fotografie: Depositphotos

Bolest sedacího nervu, známá také jako ischias, může být nesmírně nepříjemnou zkušeností. Nicméně existuje několik způsobů, jak tuto bolest zmírnit a zlepšit své pohodlí. 

Sedací nerv vede z dolní části zad do chodidel a je nejdelším nervem v těle. Tento nerv je zodpovědný za mnoho drobných i větších pohybů. Pokud se v této oblasti vyskytne problém, následná bolest je velmi nepříjemná. Bolest sedacího nervu se může objevit v nohách a rozšířit se do zad. Lidé, kteří trpí nebo trpěli bolestí sedacího nervu, vědí, o čem je řeč. Často jsou jim předepisována nesteroidní antirevmatika, léky, které mají tendenci bolest zmírňovat, ale problém ve skutečnosti neřeší, říká doktorka Angela M. Bell.

Možnosti léčby ischiasu

Po stanovení diagnózy ischiasu vám lékař pravděpodobně poskytne tipy pro léčbu bolesti. Měli byste pokračovat v každodenních aktivitách, jak je to jen možné. Ležení v posteli nebo vyhýbání se aktivitám stav může zhoršovat. Následující tipy vám pomohou:

  • Uklidněte zánět použitím léků.
  • Chlad a teplé obklady.
  • Pravidelný pohyb.
  • Cviky na protažení.
  • Ergonomie a podpora páteře.
  • Konzultace s lékařem.

bolest ischias
Fotografie: Freepik

Stisknutím těchto bodů na ruce se během několik vteřin zbavíte úzkosti, nespavosti i depresí

Domácí lék na bolest sedacího nervu

Bolest sedacího nervu může být léčena pomocí kombinace cvičení a přírodních prostředků, které jsou známé pro svůj potenciální blahodárný efekt a nemají žádné závažné vedlejší účinky. Zde je recept, který byl prospěšný pro mnoho lidí po celém světě a nyní i vy můžete zvážit jeho vyzkoušení. Budete potřebovat tyto suroviny:

  • jeden šálek rýžového (nebo mandlového) mléka,
  • 5 stroužků česneku,
  • 3 lžičky kurkumy v prášku,
  • med.

Nejprve omyjte a oloupejte stroužky česneku a poté je umístěte do mixéru. Jakmile získáte hladkou pastu, přidejte rýžové mléko, kurkumu a med do mixéru a znovu vše důkladně promixujte. Tento léčebný nápoj by měl být konzumován dvakrát denně pro dosažení nejlepších výsledků.

Tento účinný léčebný prostředek je bohatý na vitamíny a minerály, jako je hořčík, měď, vápník, selen či zinek, a také obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6 a C, enzymy, bílkoviny, flavonoidy a antioxidanty. Důležitější je, že tento lék také může podpořit váš imunitní systém a chránit vás před nachlazením nebo chřipkou. Tato směs je také prospěšná pro zdraví srdce, protože má schopnost snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]