Bobkový list není jen na vaření. Připravíte si díky němu léčivou tinkturu

Bobkový list zná většina z nás nejspíš z kuchyně, jelikož je obvyklou součástí některých oblíbených receptů. Jenže asi málokoho by napadlo, že toto koření je také považováno za mocný lék. Tyto listy můžete použít k přípravě léčivého oleje, který má vynikající zdravotní vlastnosti.

Proti bolesti, stresu i křečovým žilám

Podle výzkumů například dokáže velmi účinně snižovat bolest, takže se hodí pro všechny, kdo trpí na časté bolesti hlavy, svalů nebo kloubů. Dále pomáhá zklidňovat celý nervový systém, což znamená, že ulevuje od stresu a napětí a pomáhá relaxovat. Zvyšuje a stimuluje pocení, čímž pomáhá tělu zbavovat se toxických látek a rychleji regenerovat. Posiluje také krevní oběh a společně s tím i imunitní systém. A v neposlední řadě je oblíbeným pomocníkem všech, kdo trpí na křečové žíly a bolavé a oteklé nohy.

Nalákali jsme vás natolik, že byste si chtěli tento lék připravit i u vás doma? Proč ne, není to vůbec složité! Budete potřebovat jen dvě ingredience:

  • 30 gramů bobkového listu
  • 250 ml olivového oleje (pokud nemáte olivový, můžete vyzkoušet i jiný, ale olivový se doporučuje nejvíce)

A jak postupovat? Je to velmi jednoduché. Olej přelijte do uzavíratelné nádoby. Mezitím si v hmoždíři rozmělněte bobkové listy na malé kousíčky. Ty poté nasypte do oleje a pořádně promíchejte. Nechte odstát po dobu asi 14 dní na chladném a tmavém místě. A léčivý lektvar je hotov!

Jeho použití je snadné. Předně se dá užívat zevně k ošetření bolavých míst jako jsou klouby, svaly nebo třeba spánky. Pokud chcete zabojovat proti vnitřním potížím, je vhodné konzumovat jednu lžičku oleje denně, ideálně před jídlem. Řada lidí používá tento olej i k péči o pleť, a to zejména o tu problematickou. Pomáhá jemně ošetřovat vřídky a zabraňuje tvorbě jizviček. Je na vás, jak jej využijete, ale vsadíme se, že na něj pak už nedáte dopustit.Řekněte ostatním, co si myslíte