Dým ze zapáleného bobkového listu je spojencem lidského zdraví. Tělu i mysli dopřeje zasloužený odpočinek

Fotografie: Depositphotos

Pálení bobkového listu nabízí řadu užitečných zdravotních výhod, ze kterých může těžit každý. Obzvláště účinně se tato metoda osvědčila při snižování stresu.

Bobkový list je jedinečná bylinka ze Středomoří, která nabízí řadu užitečných zdravotních přínosů. Kromě jeho používání jako ingredience do pokrmů ho však můžete také pálit ve své domácnosti, což vám dokáže pomoci ulevit od stresu a přílišného napětí (benefitů však tato metoda nabízí více). Stačí zavřít všechna okna, položit list na vhodné místo a nechat místnost provonět dýmem, říká doktorka Deborah Weatherspoon.

Benefity pálení bobkového listu

Pálení bobkového listu nabízí hned několik benefitů, a to nejen pro lidské zdraví. Patří mezi ně zejména:

  • Aromaterapie: Pálení bobkového listu a vdechování jeho vůně může působit uklidňujícím a relaxačním účinkem na mysl a tělo. Jedná se o skvělou metodu, jak zmírnit stres, úzkost a podpořit pocit pohody.
  • Odstranění nepříjemných zápachů: Bobkový list má silnou aromatickou vůni, která vám může pomoci neutralizovat nepříjemné zápachy v domácnosti, a to zejména co se týče koupelny a kuchyně.
  • Osvěžení vzduchu: Dále může tato metoda přispět k osvěžení vzduchu v místnosti. Aroma bobkového oleje se snadno šíří vzduchem a pomůže vám vytvořit příjemnou atmosféru.
  • Repelent: Bobkový list obsahuje látku nazývanou eugenol, který nemůže vystát mnoho druhů hmyzu, včetně much, komárů a molů. Jeho pálení je proto skvělý způsob, jak před nimi ochránit svou domácnost.

Ještě než se do pálení bobkového listu pustíte, měli byste se ujistit, že nemáte žádné alergie, citlivost na určité látky nebo potíže s dýcháním. V opačném případě je vhodné se o této metodě raději nejprve poradit s odborníkem.

bobkový list
Fotografie: Pixabay

Bobkový list proti stresu a napětí

Stres a napětí patří v současné době mezi běžné problémy většiny lidí. Mnozí z nich se však uchylují ke konzumaci drahých léků, což je pro tělo nepřirozené a může to mít vedlejší účinky. Naštěstí si však můžete pomoci mnohem snadněji, zdarma a zcela přirozeně – a to právě pálením bobkových listů v místnosti. Stačí je vložit do vhodné nádoby, jednoduše je zapálit a nechat vůni rozptýlit po celé místnosti. Mezitím se snažte vypnout všechny rušivé myšlenky, zavřete oči a vzpomeňte si na krásné okamžiky svého života.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]