Afty už vás nebudou trápit. Nejlepší lék na ně najdete v kuchyni

Afty jsou velmi nepříjemné a bolestivé útvary v naší puse. Jakmile se objeví, hledáme způsoby, jak se jich rychle a efektivně zbavit. Řada lidí zamíří do lékárny pro různé kapky, ústní vody, masti, tinktury a podobné produkty. Mnohdy je však taková návštěva lékárny celkem zbytečná, jelikož nejlépe zabírají ty věci, které máte běžně doma. Zamiřte pro ně do vaší kuchyně.

Papája

Prvním tipem na afty je papája. Exotické ovoce, které je bohaté na vitamín B, je bohaté na vitamín C a má také řadu látek s protizánětlivými účinky. Toto všechno dohromady dělá z tohoto ovoce skvělého pomocníka v případě aftů. Jak když se vyskytnout, tak v případě potřeby prevence.

Lékořice

Toto aromatické a zajímavé koření je také vhodnou pomocí, pokud vás trápí afty. Dokáže si s nimi nejenom poradit, ale dokáže také urychlit celkovou regeneraci. Získat ji lze v různých formách. Klidně stačí kousek vložit do úst a pomalu žvýkat.

Olej z čajovníku

Na afty dobře zabírají i různé oleje. Tím nejlepším je olej z čajovníku, který se dnes dá úplně běžně koupit. Když ho máte, stačí ho trochu nanést na vatovou tyčinku a tou pomazat afty ve vaší puse. Díky tomu dokáže skvěle eliminovat bakterie, viry, houby a plísně. Aplikaci opakujte několikrát denně. Také je možné olej smíchat s vodou a topu následně ústa vyplachovat.

Jedlá soda

Není jenom na pálení žáhy, ale je také na afty. Je vhodným pomocníkem díky tomu, že umí neutralizovat kyselost v ústech a tak vytváří pro afty nehostinné prostředí. Pokud máte problémy, rozpusťte jedlou sodu ve vodě a tou proplachujte svá ústa.

Hřebíček

Další známé koření, které obsahuje látku zvanou jako eugenol. Ta je nejenom přírodní antiseptickou látkou, ale je i přírodním anestetikem, které zamezí bolesti. Při potřebě řešit vaše vřídky v ústech postačí dát si do nich hřebíček a ten delší dobu cumlat.

Zubní pasta

Jsou pasty, které obsahují lauryl sodný, který podněcuje vznik aftů. Proto takové nepoužívejte. Když ji vyměníte, stačí si buď pravidelně čistit zuby a tím zajistit ústní dutinu bez bakterií, nebo je dokonce možné nanést trochu pasty přímo na afty. Ale pozor, může to pálit a bolet.

Fotografie: pixabay


Řekněte ostatním, co si myslíte