5 pomocníků do kuchyně – kteří to jsou?

Dnešní trendy nediktují pouze módu v oblasti odívání a bydlení. Mezi největší trendy dnešní doby patří především zdravý životní styl a s ním úzce souvisí zdravé stravování. Pravidelný pohyb, pitný režim, dostatek odpočinku a samozřejmě kvalitní potraviny. Ty však mnohdy na své kvalitě ztrácí především kvůli zbytečně dlouhé tepelné úpravě nebo prostřednictvím zašlého a nekvalitního nádobí. V dnešním článku si popíšeme 5 pomocníků do kuchyně, kteří by zaručeně neměli chybět ani v té vaší.

Hrnce

Každý má doma nějaké hrnce, kastroly a kastrůlky. Vhodné je vybírat je nejen podle jejich barvy a vzhledu, ale především kvality. Ne každý materiál musí být vhodný pro odlišné sporáky. To, co se hodí pro plynový ohřev, nemusí být vyhovující pro sklokeramické a indukční desky. Před nákupem sady nových hrnců se zaměříme na tento fakt.

Tlakové hrnce

Tito pomocníci by neměli chybět v žádné domácnosti, zvlášť pokud se jedná o rodinu, kde se vaří větší množství jídla. Nerezový materiál, ze kterého jsou tlakové hrnce vyrobeny, je předurčuje k dlouhé životnosti. Potraviny si při vaření v něm zachovají chuť, aroma i nutriční vlastnosti. Navíc dobu trávenou u plotny zkrátí více než o polovinu.

Pánev Wok

Je oblíbená především pro svou universálnost. Pánev Wok je vhodná jak ke smažení, dušení tak i vaření. Vyrobeny jsou většinou z nerezu nebo litého hliníku. Oba tyto materiály napomáhají rovnoměrnému rozložení tepla a mají nepřilnavý povrch. Výborným pomocníkem jsou při přípravě exotických jídel.

Litinová pánev

Litina patří mezi starou dobrou klasiku. Jde o vysoce odolný materiál, kterému nechybí tepelná vodivost. Díky tomu se litinová pánev prohřívá celá, zatímco u obyčejné pánvičky dochází pouze k lokálnímu zahřívání. Díky této vlastnosti ušetříte nejen energii, ale i kvalitu potravin.

Grilovací pánev

Grilování si můžete užít z pohodlí domova, protože grilovací pánev splní veškerá vaše očekávání. Od obyčejné pánve se liší především tím, že jsou mnohem těžší a mají silnější dno. Mohou být čtvercového nebo kulatého tvaru. Grilování patří mezi zdravější způsob tepelné úpravy potravin v porovnání se smažením.

Fotografie publikována se svolením artemisphoto Photography/FreeDigitalPhotos.net