Pryč s nevzhledným knírkem na ženské tváři. Bezbolestné domácí metody vydají za drahé návštěvy kosmetičky

Fotografie: Depositphotos

Knír u žen je nepříjemný, ale velmi častý problém. Naštěstí se ho můžeme snadno zbavit mnoha způsoby – i doma. Přečtěte si rady odbornice.

Ačkoli se jedná o přirozený jev, ochlupení je stále nevzhledné. Kromě depilace voskem nebo nití, které mají dočasný účinek, nebo laserového ošetření, které může být nákladné, je možné odstranit chloupky v obličeji účinným domácím prostředkem. Existují přírodní alternativy, jak se zbavit nevzhledného knírku a zabránit jeho opětovnému růstu, říká lékařka Cynthia Cobb.

Přírodní odstranění chloupků

Depilace – to je slovo, které u mnoha žen vyvolává hrůzu. Není divu, protože není spojena s ničím příjemným. Některé ženy navíc utrácejí celé jmění za drahé přípravky proti růstu chloupků nebo navštěvují kosmetické salony, ve kterých musí také hodně zaplatit. Ukázalo se však, že existují domácí prostředky, kterými se můžete nežádoucího ochlupení ve tváři zbavit sami. Přinášíme vám několik užitečných tipů, o které se s námi podělila majitelka renomovaného kosmetického salonu.

Cizrnová mouka, růžová voda a citron

Cizrnová mouka je bohatá na antioxidanty a je velmi ceněná pro své exfoliační vlastnosti. Nejenže důkladně čistí pleť, ale také odstraňuje odumřelou kůži a projasňuje pleť. V kombinaci s růžovou vodou čistí a zklidňuje pokožku. Citron zpomaluje růst vlasů. V míse smíchejte 2 polévkové lžíce cizrnové mouky, 1 čajovou lžička růžové vody a 1 lžičku citronové šťávy.

Poté získáte pastu, kterou nanesete na ochlupená místa. Nechte ji 20-25 minut zaschnout a poté ji prsty rozetřete, ale v opačném směru, abyste se zbavili chloupků. Chloupky se na pastu přilepí a snadno se odstraní. Pro dosažení nejlepších výsledků je vhodné tento postup opakovat třikrát až čtyřikrát týdně.

Ovesné vločky, med a citron

Pokud jde o odstraňování chloupků, oves, med a citronová šťáva jsou nezbytností. Chcete-li využít jejich mnohostranných vlastností, jednoduše je smíchejte v nádobě. Budete potřebovat 2 polévkové lžíce medu, 2 lžíce citronové šťávy a 1 polévkovou lžíci ovesných vloček. Smícháním získáte homogenní pastu, kterou můžete rozetřít na pokožku.

Nechte ji několik minut působit a poté masírujte obličej krouživými pohyby v opačném směru než vlasy. Opláchněte obličej studenou vodou. Oves je bohatý na vitamin B, hořčík a železo, jemně odstraňuje chloupky a zároveň podporuje obnovu buněk. Med má na pokožku hydratační účinky, zatímco citron zmírňuje zbarvení zbývajících vlasů. Používejte každý druhý den.

Papája a kurkuma

Papája na jedné straně obsahuje enzym zvaný papain, který výrazně omezuje růst chloupků. Kurkuma zase dodává pleti na obličeji zářivější vzhled a pomáhá ztenčovat chloupky. Nakrájejte plátek papáji na malé kousky a rozmačkejte je. Poté přidejte půl lžičky kurkumy. Obě složky smíchejte v misce a pastu naneste na postižená místa. Několik minut masírujte pokožku a nechte působit 15-20 minut. Opláchněte vlažnou vodou. Opakujte dvakrát týdně.

Fotografie: Pixabay

Kukuřičný škrob a vejce

Vaječné bílky se často používají jako pleťová maska, která odstraňuje odumřelé kožní buňky. Snadno zasychá a účinně odstraňuje i chloupky na obličeji. Lze jej smíchat s polovinou polévkové lžíce kukuřičného škrobu (pro zahuštění struktury masky), 1 lžící cukru a jedním vaječným bílkem. Po důkladném promíchání těchto ingrediencí naneste na pleť rovnoměrnou vrstvu. Nechte masku zcela zaschnout a poté ji odlepte proti směru růstu chloupků.

Zdroj: Healthline