Unikátní synergie banánu a hřebíčku dopřeje tělu potřebné živiny. Léčí záněty i zažívací problémy

Fotografie: Cynthia Doresi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Kombinace banánu a hřebíčku je velmi užitečný domácí lék, který podpoří vaše tělo a pomůže vám s mnoha problémy. Stačí si z těchto ingrediencí připravit čaj. 

Kombinace banánu a hřebíčku se v poslední době stává čím dál větším hitem internetu. Toto duo totiž nabízí jedinečné zdravotní přínosy, které vám pomohou vyřešit nejeden problém, zejména co se týče nespavosti. Stačí si z nich připravit teplý čaj podle správného receptu a ten pravidelně pít večer před spaním – jedná se o snadný způsob, jak dopřát svému tělu relaxaci a uklidnit srdce, říká doktorka Katey Davidson.

Zdravotní přínosy banánu a hřebíčku

Banán i hřebíček jsou přírodní produkty, které přináší řadu užitečných zdravotních benefitů pro lidské zdraví:

  • Antioxidanty: Banány obsahují antioxidanty, včetně vitamínu C, který pomáhá ochránit buňky před poškozením volnými radikály a podporuje imunitní systém.
  • Minerály: Banány jsou také bohaté na minerály, jako je draslík, jenž je důležitý pro regulaci srdečního tepu, funkci svalů a udržování zdravého krevního tlaku.
  • Zažívací zdraví: Banány vám díky obsahu vlákniny pomohou při zažívacích potížích, jako je průjem, zácpa nebo nadýmání.
  • Protizánětlivé vlastnosti: Hřebíček obsahuje látky s protizánětlivými vlastnostmi, které mohou pomoci zmírnit bolest a zánět.
  • Anestetické účinky: Hřebíček se rovněž používá jako přírodní anestetikum pro lokální ošetření zubní bolesti nebo bolesti dásní.
  • Antimikrobiální účinky: Hřebíček také pomáhá bojovat proti bakteriím a dalším mikroorganismům.

Obzvláště účinně se však osvědčila kombinace těchto dvou přírodních léčiv. Pokud si z nich totiž připravíte správný nálev, můžete se jeho konzumací i ochránit před problémy s nespavostí a neklidem během večerních hodin. To především díky tomu, že jak hřebíček, tak i banán pomáhají snižovat stres a srdeční tep a zabraňují křečím a nadýmání.

hřebíček
Fotografie: Freepik

Nálev z banánu a hřebíčku

Léčivý nápoj si můžete připravit velmi snadno. Stačí oloupat jeden banán a zapíchat do něj po celé délce aromatické hřebíčky. Takto připravené ovoce vložte do hrnce, zalijte ho 0,5 litrem vody a nechte povařit po dobu 10 minut. Poté vypněte hořák a nechte nálev ještě 30 minut vylouhovat – nakonec banán opatrně vyjměte a odvar přelijte přes sítko. Pro získání co nejlepších výsledků konzumujte takto připravený nápoj zhruba 20 až 30 minut před spaním – usínání tak pro vás bude mnohem snazší a probouzení uprostřed noci bude minulostí.

Zdroj: Healthline, Healthline, Moje Gotowanie

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]