3 potraviny, které vám prospějí

Mák, tvaroh a švestky – to jsou 3 chutné potraviny, které vám prospějí. Tyto suroviny se nejčastěji používají především jako náplň do sladkých koláčů, my vás prostřednictvím dnešního článku přesvědčíme, že vám kromě lahodné chuti mohou nabídnout daleko více. Prozradíme vám, jaké prospěšné látky dodávají vašemu tělu a možná vás i navnadíme na jejich pravidelnou konzumaci. Tyto potraviny mají celou řadu předností, pro které stojí za to dát jim šanci. Chcete-li vědět více, pak rozhodně čtěte dál!

Potraviny, které vám prospějí: Mák

Mák je surovina, která je výjimečná především svým vysokým obsahem vápníku, kterého obsahuje 12x více než mléko a 3 x více než sýry. Tělo vápník potřebuje nejen k tvorbě kostí, ale i k tvorbě zubů – proto je důležité, abyste jej zařadili do svého denního příjmu.

Mák si můžete přidávat v namleté formě například od cereálií, kaší či jej namočit přes noc a ráno rozmixovat jako originální makové mléko. Dobré na něm je, že obsahuje hodně vlákniny, což ocení především ti, kteří hubnou.

Potraviny, které vám prospějí: Tvaroh

Tvaroh je mléčný výrobek typický pro svou smetanovou chuť, zpravidla čistě bílé barvy a tuží konzistence. Pyšní se obsahem nejen minerálních látek, ale i celé řady vitamínů a bílkovin, což je jedna z jeho hlavních předností. Tvaroh je velice snadno stravitelný a dodá vašemu tělu celou řadu cenných látek, za které vám jistě poděkuje. Je bohatý na vápník, železo, zinek, hořčík a na vitamín A, E a B.

Tvaroh si můžete dopřávat jako náplň do koláčů či buchet, stejně tak si na něm můžete pochutnat samostatně smíchaném s ovocem. Pokud držíte redukční jídelníček, vsaďte na odtučněnou variantu tvarohu. Plnotučný tvaroh vám naopak dodá hodně energie.

Potraviny, které vám prospějí: Švestky

Švestky pravé, slívy nebo mirabelky vaše tělo obohatí o vitamín B12 a biotin, stejně tak o komplex vitamínů skupiny B, měď i zinek. Nemluvě o tom, že i jako obohacen jídelníčku nejsou k zahození.

Švestky se vám osvědčí především v případě, kdy trpíte dnou, revmatismem, ledvinovým či jaterním onemocněním stejně jako nemocemi krevního oběhu.

Fotografie publikována se svolením Master isolated images FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]