Sušené švestky jako přírodní pomocník při celé řadě zdravotních potíží

Fotografie: Freepik

Přemýšlíte o tom, jestli se vyplatí jíst sušené švestky? V takovém případě je odpověď více než jasná, protože tyto plody z rostlinné říše jsou doslova napěchované skvělými živinami pro podporu celkového zdraví.

Pokud se rozhodnete přidat do svého jídelníčku více sušených švestek, můžete se těšit na celou řadu pozitivních efektů. Obsahují totiž prospěšné látky, které pomohou s mnoha oblastmi lidského zdraví. Zde najdete konkrétně několik různých důvodů, proč je to dobrý nápad.

Fotografie: Freepik

Proti špatného cholesterolu a zdravá střeva

Jednou z prospěšných vlastností pravidelné konzumace sušených švestek, je ochrana před špatným cholesterolem. Kromě toho jejich konzumace díky obsahu vlákniny a jednotlivým minerálním látkám pomáhá podpořit zdravé fungování střev. Mají lehce projímavé účinky, takže slouží jako prevence proti zácpě. Pravidelné vyprazdňování zároveň pomáhá vylučovat toxiny z těla. Prospěšné je také složení s přirozeně antibakteriálními vlastnostmi.

Ochrana zubů a osvěžení pokožky

Díky obsahu minerálních látek i specifické konzistenci jsou sušené švestky vhodné pro ochranu zubní skloviny. Jejich pravidelná konzumace tak může chránit před zubním kazem. Díky poměrně vysokému obsahu cukru jsou zároveň švestky dobrým zdrojem energie například před nebo po sportovním výkonu. Můžou tak představovat zdravou svačinku během dne, kdy doplníte nejenom energii, ale také jednotlivé minerální látky a vitamíny. Právě díky obsahu jednotlivých živin pomáhá konzumace švestek s přirozenou obnovou pokožky.

Fotografie: Freepik

Doplnění vitamínů a prevence onkologickým onemocněním

Sušené švestky jsou přirozeně bohaté na velký obsah minerálů a vitamínů. Díky tomu jsou skvělým a hlavně chutným způsobem, jak tyto klíčové látky v dostatečném množství doplnit do organismu. Vysoký obsah antioxidantů, což jsou látky, které tělo chrání před oxidativním stresem zase pomáhá bojovat proti nežádoucímu bujení buněk. Jde tak o jakou prevenci onkologických onemocnění.

Zdroj: EatThis

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]