3 kroky k plochému bříšku – dynamika, zdravý jídelníček, posilování

Mnoho lidí, převážně však žen si klade otázku, jak se zbavit tuků na břiše. Mnoho z nich dokonce pravidelně cvičí, chodí běhat a svůj jídelníček považují za dobrý. Zhubnout komplexně nebývá až tak velký problém – největší problém bývá spodní tuk na břiše. Tento prevít se nás drží a ne a ne jej zhubnout. Pojďme se tedy společně podívat, jaké kroky podniknout k plochému bříšku.

Posilování břicha je sice důležité, ale prvořadý je rozhodně zdravý jídelníček. Mnoho lidí namáhá právě břišní svaly s vidinou „namakaného“ bříška. K plochému bříšku vedou v podstatě 3 důležité kroky. Každý člověk má poměrně dobře vyvinuté břišní svaly, a byly by i viditelné, kdyby se neukrývaly pod vrstvou tuku. K tomu, abychom se dopracovali k plochému a případně i pěkně namakanému bříšku je potřeba zhubnout tento tuk. Je-li naše tělo obalené tukem, pouhé posilování břicha vás k cíli nepřivede.

3 kroky k vypracovanému bříšku

Pouhým posilováním břicha se tuková vrstva příliš neztenčí. Kdežto zapojením celého těla bude spotřeba energie vyšší a začnete spalovat tuk, zrychlíte metabolismus. Břišní svalstvo představuje ve srovnání s celým tělem malou skupinku, jež sotva dokáže zvýšit spotřebu energie na likvidaci tukových zásob. Z tohoto důvodu vede cesta k plochému a vypracovanému bříšku přes tyto tři kroky: dynamické chcete-li vytrvalostní cvičení (musíte se jo sakra potit a zadýchat), zdravý a vyvážený jídelníček a teprve poté posilování všech břišních svalů.

Nestačí dělat pouze 3 cviky na zemi, které stále dokola opakujete. Cviků na břicho existuje nespočet, vleže, vsedě, ve stoje, s podepřenými lokty a nohy zapřené třeba o stěnu a mnoho dalších. Nebojte se při posilování břicha používat nejen svou váhu, ale třeba i činky či kotouč. Já běžně používám 5-15 kg pro posilování břicha. Jiné cviky provádím s vlastní váhou a různě je střídám, aby se zapojily veškeré břišní svaly.

Zdravý jídelníček – klíč k úspěchu

Na zhubnutí břicha a jeho vytvarování potřebujete tedy: dynamické kardio (pokaždé jiné cvičení na principu matení těla) protože lidský organismus je mazaný, a pokud budete cvičit vždy totéž, přivykne a po čase to s ním nehne. Dále pak zdravý jídelníček a posilování břicha (které svaly ještě více zpevní a vytvaruje). Jakmile jedno nebo druhé vynecháte, nebude to fungovat a vánočky či buchet na břiše se nedočkáte.

Pokud nemáte představu, jak takový zdravý jídelníček vypadá, nechte se inspirovat Jídelníčkovou Výzvou. Postupně vám pomůže změnit stravovací návyky a naučí rychle a zdravě vařit. Není potřeba trávit čas u sporáku víc, než je nutné. S chutí do toho – půl je hotovo. A jak dlouho trvalo mi vypracovat břicho? Necelého půl roku s dodržováním těchto tří pravidel.

Obrázek: pixabay.com