10 minutové cvičení na břicho, které vám spálí více břišního tuku než půl hodina běhání

obrázek:hospitalkhoj.com

Nejčastějším problémem, který lidé při hubnutí řeší je zredukování břišního tuku. Každý den používáme nohy a ruce, proto bývá snadnější je udržet tenčí. Zato břicho je oblast, kde se nejvíce akumuluje tuk. Pokud se tedy chcete zbavit břišního tuku a přeměnit tuto oblast na pevné břicho, tak kardio nebude stačit.

Zde jsou tři různá cvičení, která vám pomohou spálit břišní tuk, a vybudujete si břišní svaly. Budete pak o něco blíže k získání těla, které jste vždycky chtěli.

1. Sedy lehy – zkracovačky

Toto cvičení je vynikající na přímý břišní sval.

obrázek:feelhealthylife.com

Začíná se v lehu na zádech, nohy si dáte do tvaru kosočtverce (viz. obrázek). Zvedněte horní polovinu trupu z podlahy co nejvíce, pohled směrujte vzhůru. Pozici držte tři sekundy. Pak se vraťte do výchozí pozice a opakujte ještě 10x.

2. Pozice prkna

Toto cvičení je nejvíce jedinečné, protože je to izometrické cvičení, které v podstatě znamená cvičení ve kterém se nehýbete. Několik studií zjistilo, že izometrické cviky jsou účinné při budování svalů a spalování tuků, protože zvyšují teplotu ve svalové tkáni.

obrázek:feelhealthylife.com

Cvik začne v lehu na břiše, v táhněte břicho a zvedněte tělo od země. Jediné části těla, které se mají dotýkat země, jsou prsty u rukou a nohou, a lokty. Více informací o správném provedení cviku „prkno“ naleznete zde.
Pozici se snažte udržet na 20-30 sekund, navyšujte vždy čas, jak jen to bude možné.

3. Cyklistické zkracovačky

Jedná se o jedno z nejkomplikovanějších cviků, ale je to skvělá kombinace posilování s kardio pohybem.

obrázek:feelhealthylife.com

Lehněte si na záda, dejte ruce za hlavu (viz. obrázek). Nohy dejte do pozice cviku na „kolo“. Vtáhněte břicho a zvedněte levé koleno nahoru, pravý loket směřujte ke koleni. Pak proveďte cvik na opačnou část těla, tzn. pravé koleno nahoru, levý loket ke koleni. Cvik proveďte na každou část 10-15x.

Všechny cviky proveďte důsledně. Celou sérii (tzn. všechny tři cviky) opakujte pětkrát. Mezi jednotlivými sériemi si udělejte cca 30-60 sekund pauzu, intervaly ze začátku mějte delší, jakmile se budete cítit na zkrácení intervalu, učiňte tak.

Mohlo by Vás zajímat: 

Podívejte, jak úžasný je cvik „prkno“ – jeden z nejjednodušších a nejúčinnějších cviků

27 denní výzva Držení prkna