Dívka přišla o obě nohy kvůli této „pomůcce“, kterou většina žen používá denně. Lékaři varují veřejnost

Fotografie: Wikipedienemcl / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Modeling, basketbal a nezávislý život plný aktivity – to byl svět, ve kterém Lauren vyrůstala. Nicméně osudový okamžik v roce 2012 změnil vše.

Lauren Wasser vstoupila do světa snoubícího se s krásou. Mimo svět modelingu se věnovala sportu – hrála basketbal, jezdila na kole a celkově pečovala o svou kondici. Vše se ale zlomilo v roce 2012, kdy syndrom toxického šoku přivedl tuto velice energickou mladou ženu na pokraj smrti. Jak se Lauren vzpamatovala a překonávala následky této dramatické události, stala se nejen bojovnicí za prevenci TSS, ale i ikonou odvahy, krásy a nového pojetí života, informoval britský deník Independent.

Co je to syndrom toxického šoku

Syndrom toxického šoku (TSS) je vzácné, ale vážné onemocnění, které může postihnout muže, ženy i děti. TSS je způsoben bakteriemi, obvykle druhem Staphylococcus aureus nebo Streptococcus pyogenes, které produkují toxiny, jež mohou způsobit širokou škálu příznaků a komplikací, uvádí lékařka Megan Soliman.

Syndrom toxického šoku je často spojován s používáním tamponů, zejména těch s vysokou absorpční schopností. Bakterie mohou vstoupit do těla skrze sliznici v oblasti genitálií a začít produkovat toxiny, což vyvolá imunitní reakci a následně celkovou intoxikaci organizmu. O tom, jaké hygienické potřeby jsou pro vás nejvíce bezpečné, si přečtete na ZdravémStravování.

Boj s následky TSS

Po probuzení v nemocnici s amputovanými nohami a vážnými následky syndromu toxického šoku začala Lauren dlouhý a náročný boj s fyzickými i psychickými důsledky. Gangréna a amputace byly jen začátkem, a přestože to byl těžký boj, Lauren se postavila svému osudu s nezlomnou sílou.

Lauren se rozhodla využít svého hlasu k šíření osvěty o syndromu toxického šoku. Zažalovala výrobce tamponů a začala aktivně podporovat prevenci tohoto život ohrožujícího stavu. Její boj se stal inspirací pro mnohé a ukázal, jak i jednotlivci mohou ovlivnit pozitivní změny ve společnosti.

Nohy troubí na poplach. Chodidla často vykazují znaky vysokého cholesterolu jako první

Nový pohled na krásu

Lauren nejen překonala fyzické následky svého onemocnění, ale také se stala hlasem pro nové pojetí krásy. Pro ni už krása není jen ve vnějším vzhledu, ale v síle, odhodlání a schopnosti milovat život, i když přichází s vlastními výzvami. Její příběh inspiruje k přehodnocení standardů krásy a přijetí vlastní jedinečnosti. Navzdory těžkostem a amputacím se Lauren rozhodla, že se nevzdá svých snů.

Dnes s hrdostí nosí zlatou protézu a stala se inspirací pro mnohé. Její účast na přehlídkách světově proslulých značek, jako jsou Balenciaga, Missoni nebo Louis Vuitton, není jen módním výstřelkem, ale manifestem síly lidského ducha.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]