9 z 10 žen se mylně domnívá, že na stařecké skvrny neexistuje řešení. Tato metoda je odstraní do týdne

Fotografie: Depositphotos

Objevte tipy pro prevenci stařeckých skvrn a praktické rady, jak se postarat o pokožku tak, aby byla čistá a zářivá. Připravte se na cestu k zdravější a mladistvější pleti.

Zbavit se stařeckých skvrn a černých teček může být obtížné, ale některé přirozené metody a péče o pokožku mohou pomoci minimalizovat jejich vzhled. Je důležité mít na paměti, že viditelné výsledky mohou trvat nějaký čas, a ne všechny metody budou fungovat pro každého jednotlivce stejně, říká doktorka Cynthia Cobb. Zde je několik přírodních postupů, které byste mohli zkusit.

Boj proti tmavým a stařeckým skvrnám na kůži

Skvrny a zabarvení, které se objevují na kůži, mohou být důsledkem abnormální funkce jater. Nejčastěji však souvisí s nadměrným vystavováním pokožky slunci. Lze je snadno odstranit citronovou šťávou, sérem s vitaminem C, aloe vera, nebo dokonce cibulovou šťávou. Zbavit se zabarvení pomůže také směs křenu a octa nanesená na skvrny, i když rozhodně nevoní nejlépe. Tyto přírodní složky však snadno odvedou svou práci.

Vyčistěte svou pleť od černých teček

V lidských pórech se nachází nečistoty, které se mění v nevzhledné černé tečky viditelné zejména na nose, bradě a čele. Vyplatí se vytvořit si cukrový peeling, který pleť zjemní a odloupne odumřelou kůži. Smíchejte cukr s citronovou šťávou a vytvořte snadno použitelnou pastu. Vmasírujte ji do obličeje pomocí vaty nebo prstů.

Domácí čistič obličeje navrátí obličeji původní mladistvost. Směs zahrnuje hlavně jablečný ocet

Póry můžete také otevřít pomocí páry. V hrnci svařte vodu, přes hlavu a hrnec si dejte ručník, aby pára nikam neunikala. Po 15 minutách domácí sauny si pleť obličeje očistěte například peelingem. Po proceduře uzavřete póry omytím obličeje studenou (ne ledovou) vodou.

černé tečky
Fotografie: Freepik

Vaše pleť vám bude za takové ošetření jistě vděčná. Nezapomeňte, že vše, co nanesete na pokožku, se dostane i do vašeho těla. Proto pečlivě vybírejte produkty, které na pleť aplikujete. Přírodní složky z matky přírody jsou určitě mnohem lepší než chemické krémy a pleťové vody.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]