Zbavte se bezbolestně nevzhledných bradavic. Stačí použít běžně dostupné suroviny

Fotografie: Freepik

Bradavice nevznikají jen tak. Vznikají kvůli viru zvaným papilom – HPV. Tento vir způsobuje rychlý a náhlý růst bradavic, které jsou považovány za benigní typy nádorů, tedy ty neškodné. Na druhou stranu se jedná o útvary, které jsou vysoce nakažlivé a mohou se šířit na jiné lidi či na jiná místa na těle, s jinou barvou a velikostí.

Mnoho z nich může zmizet, ale s tím, že se většinou objeví další. Místa, kde se objevují bradavice jsou: paže, nohy, záda, hrudník, ruce a bohužel i obličej.

Je možné se proti bradavicím bránit kvalitní stravou bohatou na vitamíny A a C. K tomu samozřejmě patří pití zvýšeného množství obyčejné pitné vody, která tělo dokáže čistit, a také konzumujte větší množství syrové zeleniny – ta zas pročistí vaše střeva od neprospěšných látek. Vyvarujte se průmyslově zpracovaným potravinám. A když se bradavice objeví, můžete se jich podomácku zbavit.

Jablečný ocet

Jablečný ocet by neměl chybět v žádné domácnosti. Jedná se o nejúčinnější způsob, kterým lze vyléčit bradavice. Jablečný ocet oproti lihovému octu obsahuje antioxidanty, prospěšné bakterie, enzymy, ale také bílkoviny.

Fotografie: Pixabay

Může se pyšnit i svými antimikrobiálními vlastnostmi. A to není vše! Je skvělým pomocníkem při cukrovce – pomáhá snižovat cukr v krvi, snáze se po něm hubne a předchází vzniku rakovinných buněk. Co budete potřebovat na odstranění bradavic:

  • Bavlněná látka
  • Jablečný ocet

Namočte látku v octu a přiložte na bradavici. Nechte na místě alespoň 30 minut působit. Po této době ocet proniká pokožkou a kořínky bradavice začnou odumírat. Tento postup opakujte každý den. Do té doby, než bradavice odumřou.

Olej z čajovníku australského

Tento olej je velice známý pro své léčivé účinky při léčbě kožních infekcí, o péči pro vlasy, ale i pro péči rukou. Obsahuje antimikrobiální, antibakteriální a protiplísňové účinky. Jak olej použít:

  • Olej z čajovníku australského

Stačí pouze olej nakapat na místo zasažené bradavicí a nechat jej zaschnout. Tento postup můžete opakovat až třikrát denně.

Banánová slupka

Banánovou slupku běžně vyhazujeme, ale věděli jste, že vás může zbavit bradavic? Její síla spočívá v ukryté kyselině salicylové a velkého množství draslíku. Kombinace těchto dvou sloučenin bude vhodnou volbou pro vysoušení a odstranění bradavic.

  • Banánová slupka
  • Náplast či obvaz

Kousek banánové slupky dejte na bradavici a zajistěte ji obvazem nebo náplastí. Náplast či obvaz můžete nechat na ruce celou noc nebo hodinu před spaním. Pro urychlení odstranění bradavice můžete tento postup provádět dvakrát denně.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]