Základní příznaky špatné funkce srdce. Bolest zpravidla přichází až jako poslední

Fotografie: Depositphotos

Špatná funkce srdečního svalu se často vykazuje běžnými příznaky, které má člověk tendenci přisuzovat jiným zdravotním problémům. Měli byste si však dát pozor.

Člověk často řeší zdravotní problémy, až když přichází bolest. Bolest je obvykle považována za stěžejní příznak jakékoli zdravotní komplikace, ovšem v některých případech přichází, až když se nedá nic dělat, nebo je nemoc v pokročilém stádiu a jsou potřeba radikálnější formy léčby. Proto se naučte rozlišovat i jiné symptomy, tentokrát konkrétně u srdce. Zjistěte, jak se vaše tělo projevuje při nesprávné funkci srdečního svalu, radí lékařka Payal Kohli.

Přetrvávající kašel, který neustupuje

Možná by vás nikdy nenapadlo, že kašel může mít něco společného se srdcem, spíše s nachlazením, chřipkou nebo angínou, ale pokud vás trápí přetrvávající kašel, který nemá tendenci se lepšit, a ještě ke všemu produkujete růžovou tekutinu obsahující krev, jedná se o velmi častý příznak srdečního záchvatu.

Oteklé dolní končetiny

Je nutné posoudit, zda máte sedavé zaměstnání nebo obecně žijete sedavým způsobem života. V takovou chvíli, mohou při dlouhodobém sezení nebo stání nohy otékat – a to je normální. Pokud vám však nohy bobtnají bezdůvodně, je to ve chvíli, kdy srdce nefunguje správně. Tekutiny z cév unikají do okolních tkání a nohy se v důsledku gravitace zvětšují.

Fotografie: Pexels

Nechutenství a pocit nevolnosti

V tomto případě může být příčin nedostatku chuti k jídlu a pocitu nevolnosti spousta. Něco špatného jste snědli, ženy mohou být těhotné, popřípadě můžete být i nachlazení a může vás trápit rýma, a proto je chuť otupělá. Důvodem však může být i to, že se tekutiny hromadí kolem jater a střev, čímž brání trávicímu systému správně pracovat. Obvykle je tento příznak následován bolestí v břiše a příčinou je ochablá práce srdečního svalu.

Bledá pokožka a výskyt modřin

Vaše kůže se při špatné funkci srdce stává bledší a vyskytuje se na ní větší množství modřin, o nichž nemáte tušení, kde jste k nim mohli přijít. To je způsobeno sníženým průtokem krve a jedná se o známku toho, že srdce nefunguje tak, jak by mělo, popřípadě je na něj vynaložen přílišný stres. Na kůži můžete pozorovat také vyrážku nebo ekzém, jež značí vysoké riziko srdečních onemocnění.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]