Večerní sprchování přináší celou řadu výhod, které by vás v životě nenapadly

Fotografie: Pixabay

Ranní sprcha vás dokáže velmi spolehlivě nastartovat, ale pokud nejste právě ranní ptáče, nezoufejte. Večerní sprchování vám totiž přinese mnoho výhod.

Dermatologové doporučují strávit asi 5 až 10 minut denně ve sprše. Zatímco někteří z nás si nedokážou představit trávit den bez ranní koupele, jiní raději odplaví celodenní stres a spěch ve večerních hodinách. A přestože čas ve sprše závisí na vašich osobních preferencích, ti, kteří se rozhodnou pro večerní sprchu, si zajišťují více krásy a zdraví.

Výhody večerního sprchování

Fotografie: Pixabay

Pomůže vám k rychlejšímu spánku

Večerní sprcha uvolní vaše tělo i mysl, a když si ji dopřejete ve správnou dobu, může vám také poskytnout příjemné usínání a kvalitnější spánek.

Sprchování v teplé vodě 90 minut před spaním vám pomůže usnout asi o 10 minut rychleji než obvykle mnohem uvolněnějším spánkem. Stává se to proto, že teplá voda mírně snižuje teplotu vašeho těla, a to na oplátku vysílá vašemu tělu důležitý signál, že je správný čas jít do postele.

Ideální pro vaši pokožku

Sprchování před spaním může také pomoci udržet na uzdě akné. Vlasy shromažďují bakterie a nános produktů po celý den. Když vaše unavená hlava dopadne na polštář, všechny tyto nečistoty se přenesou do vašeho polštáře a poté i na obličej. protože se naše pokožka během spánku regeneruje, jít spát s čistou a svěží pokožkou je vynikající volbou.

Fotografie: Freepik

Zmírnění sezónních alergií

Pokud trpíte sezónními alergiemi, k zmírnění příznaků může pomoci večerní sprcha. Být venku znamená, že se vám na kůži a oblečení dostanou alergeny, jako je pyl a prach, a pokud se před spaním osprchujete, můžete se zbavit pozdějších nepříjemných příznaků.

Vaše vlasy budou zdravější

Pokud si vlasy umyjete večer, budete mít více času nechat je přirozeně uschnout na vzduchu. Tento postup udrží vaše vlasy lesklé a zdravé. Fénování vlasů při ranním spěchu může totiž dost významně poškodit vaše kadeře a zanechat je matné, slabé a lámající se.

Fotografie: Pexels

Pomůže vám s nadměrným pocením

Zatímco ranní sprcha je skvělý způsob, jak se osvěžit a dostat na nohy, večerní sprchování vám ve skutečnosti může pomoci snížit noční pocení, kterým mnoho lidí trpí.

Už žádné svalové křeče

Pokud vaše svaly po dlouhém dni v práci bolí, osvěžení teplou vodou vám může pomoci zmírnit nepříjemné pocity. Teplá sprcha zrelaxuje vaše tělo a pomůže uklidnit svalové napětí a podpoří lepší noční spánek. Teplá sprcha může také zabránit nočním křečím v nohou, což je velmi běžný stav, který postihuje až 60 procent lidí.

Zdroj: Bustle

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]