Vbočený palec nemusí řešit ortoped, ale tato jednoduchá lázeň

Takzvaný vbočený palec nejenom odpudivě vypadá, ale přináší také mnohé problémy v praktickém životě. Hlavně při chůzi. Pokud jím trpíte, jistě vás napadlo zamířit s tímto problémem k ortopedovi. Ne vždy ale problém dokáže vyřešit. A tak se začnete pídit po dalších možnostech léčby. Existují? Samozřejmě že ano.

Na vbočený palec pomůže nejenom správná lázeň pro nohy

Když máte vbočený palec, může vás bolet i běžný chůze. Navíc se kůže na daném místě odírá a mohou vznikat i puchýře. Zapomínat nelze ani na estetiku, kdy řada lidí své nohy raději schovává a nosí jenom pevnou obuv. Jste na tom stejně? Tak si vyzkoušejte jednu z přírodních metod.

Sůl Epsom

Unikátní sůl, která se používá při detoxikaci. Dokáže však i velmi dobře řešit vbočený palec. Použití je snadné. Stačí horká voda, ve které rozpustíte jeden šálek této soli. Vznikne lázeň, do které namočíte své nohy asi na dvacet minut. Toto opakujte každý den.

Zelné listy

Tato zelenina za pár korun dokáže také velmi dobře pomoci. Stačí vzít zelný list, nakrouhat ho a lehce ho posolit, aby zelí pustilo šťávu. Potom ho přiložte na postižené místo, zavažte obvazem nebo šátkem a nechte ho sílu působit klidně i celou noc.

Heřmánek

Druhou možností je použití heřmánku. Z něho si vytvoříte odvar, ve kterém své nohy budete také máčet pár desítek minut denně. Odvar z heřmánku však lze použít i lokálně. Namočte do něho kousek kapesníku a přiložte ho na vbočený palec.

Červená paprika

I tato obyčejná zelenina pomáhá. Stačí papriku nakrájet na menší kousky, vymačkat z ní šťávu, do které následně namočíte kapesník. Ten potom položíte na postižené místo a necháte ho zde klidně i několik hodin. Opět je vhodné provádět aplikaci každý den.

Správné boty

Budete se divit, ale je to i chůze ve správných botách, která dokáže pomoci k tomu, abyste vbočený palec vyřešili v pohodlí svého domova. Základem je, aby měly vaše boty správnou velikost a aby byly pohodlné. Čím menší bota, tím větší problém.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]