Už žádné zarostlé nehty. Dodržujte jednoduchá pravidla a tohoto problému se snadno zbavíte

Fotografie: Getty Images

Kdo to nezažil, nepochopí. Zarostlé nehty na palci u nohy bolí jako čert. Jak se jednou podebere, je konec a každý krok je doslova utrpením. Někteří lidé mají bohužel tu smůlu, že jim nehet na palci zarůstá pravidelně. Pokud patříte do této skupiny nešťastníků, vězte, že v tom nejste sami.

Přitom stačí dodržovat pár pravidel a můžete mít po problému. Přečtěte si, jak správně pečovat o nehty na nohou, aby nehty nezarůstaly.

Zarostlý nehet nepodceňujte!

Bohužel, tento na první pohled banální problém velmi často končí chirurgickým zásahem. Nehet doslova vrůstá do masa, což je velmi bolestivý proces. Lidé to pak řeší různě. Snaží se nehet sami „operovat“, jenže neodborný zásah může vést k nebezpečné infekci. Zarostlý nehet se projevuje:

  • Zarudnutím
  • Otoky postiženého místa
  • Palec je velmi citlivý na dotyk. Postižený doslova cítí každý krok
  • V případě infekce je místo srůstu naplněno hnisem

Nehty zarůstají z mnoha příčin. Jednou z nejčastějších je špatná technika stříhání nehtů. Dále těsná, malá obuv, trauma nebo plísňová onemocnění.

Co dělat, aby nehty nezarůstaly?

Pravidlo číslo jedna zní: Naučte se stříhat nehty na nohou správně! Technika stříhání nehtů na nohou se od stříhání nehtů na rukou liší. Nehty na nohou stříhejte vždy rovně! Doporučujeme stříhat nehty vždy po koupeli, kdy je nehtové lůžko měkké. Měkké nehty se stříhají lépe a budete přesnější.

V místě, kde končí nehet a začíná kůže, buďte obzvlášť opatrní. Kousíčky nehtů nikdy netrhejte! Stříhejte své nehty pravidelně a nenoste těsnou obuv ani ponožky.

Fotografie: Pixabay

Pravidelná péče je základem úspěchu

Nejjednodušší je problémům předcházet. Opravdu stačí nehty jen správně a hlavně pravidelně stříhat. Čas od času si také můžete dopřát profesionální pedikúru, kde vám ošetří také kůži v okolí nehtů.

Úvodní Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]