Překyselení organismu může postihnout každého. Poznat příznaky včas zvládne i naprostý laik

Fotografie: Depositphotos

Překyselení těla je závažný problém, který může mít drastické dopady na vaše zdraví. Pokud pociťujete tyto příznaky, rozhodně co nejdříve vyhledejte lékaře.

Kyselost těla může určovat vaši pohodu a zodpovídá za mnoho potenciálních problémů, se kterými se můžete potýkat, pokud dojde k překročení jejích normálních hladin. V takovém případě je pacient mnohem náchylnější ke vzniku rakoviny, neboť nadměrné pH tvoří ideální prostor pro vznik rakovinných buněk. Abyste se proto vyvarovali možným dopadům tohoto závažného stavu, rozhodně neignorujte tyto 4 typické příznaky, radí lékařka Debra Sullivan.

Věděli jste, že pH vašeho těla může určovat vaši pohodu?

Ve skutečnosti je důležité udržovat vyváženou hladinu pH, protože pokud dojde k překyselení vašeho těla, výrazně se zvyšuje riziko vzniku závažných onemocnění. Jak ale poznáte, že je vaše tělo příliš kyselé, a jak vyrovnat pH? Každá část vašeho těla má své vlastní pH – například kůže má pH 5,5, trávicí trakt se pohybuje mezi 1,5 a 7 a sliny mezi 6,5 a 7,4. Proto odborníci dali dohromady 4 nejčastější příznaky tohoto závažného problému, na něž by si lidé měli dávat pozor. Níže se můžete seznámit s každým z nich.

Nadváha

Když je vaše tělo příliš kyselé, nedokáže se v důsledku vypořádat s velkým množstvím kyseliny, kterou dále produkuje, a proto ji vrací do tukových tkání, kde se následně hromadí. Kromě toho je lidský metabolismus závislý na normální zásaditosti, takže při vysoké kyselosti nemůže fungovat tak, jak by měl, což brání tělu normálně spalovat kalorie. Mnoho lidí však nadváhu často připisuje jiným problémům, což se však ve finále může závažně podepsat na jejich zdraví.

muž s nadváhou si měří břicho
Fotografie: Pixabay

Slabé kosti

Lidské tělo je velmi složitý mechanismus, který bohužel při zvýšené kyselosti může způsobovat také hromadění kyselin a následný rozpad kostí – pokud si tedy všimnete, že vaše kosti jsou poměrně křehké, věnujte pozornost úrovni kyselosti ve svém těle. Můžete například oslovit svého praktického lékaře a zeptat se ho na možné řešení tohoto problému. Ten vám provede běžné testy a nakonec stanoví diagnózu.

Citlivost zubů

Zvýšená kyselost v těle je také spojena se sníženou pevností zubní skloviny. Pokud tedy máte trvalé problémy se zubními kazy nebo nemůžete jíst studené či horké jídlo, rozhodně byste měli věnovat pozornost svému zdraví a oslovit odborníka, který vám pomůže problém vyřešit.

Problémy se spánkem

Pokud se pacient potýká s překyselením organismu, dochází ke snižování hladiny vápníku v jeho těle, což je důležitý minerál, který má velký vliv na váš spánek. Je tedy možné, že v důsledku tohoto problému nebudete moci normálně spát. Nespavost byste však nikdy neměli nechávat bez povšimnutí, neboť může mít závažný dopad na vaše zdraví, a to jak psychické, tak i fyzické.

žena leží v posteli, nespavost
Fotografie: Freepik

Pro kontrolu tělesného pH je třeba věnovat pozornost stravě

Jedním z nejlepších způsobů, jak snížit kyselost organismu, je zásaditá strava – nezapomínejte, že kyselé prostředí je ideální pro vznik rakoviny. Proto je důležité jíst potraviny, které vám pomohou udržet normální hladiny pH. Mezi ty patří především ořechy, semena, ovoce a zelenina. Rozhodně je proto neváhejte přidat do svého každodenního jídelníčku a výsledky pocítíte již velmi brzy.

Zdroj: Healthline