Účinný pomocník, který reguluje hladinu cukru v krvi a zmírňuje bolest žaludku

Fotografie: Freepik

Skořice je často používaným kořením, které buď milujete, nebo se ho milovat naučíte. Skořice se používá hlavně v chladných měsících, a to nejen v dezertech, ale také čaji.

Můžete ji použít i do slaných pokrmů a nesmíme zapomenout ani na svařené víno, které je spojeno hlavně s vánočními trhy. Ve formě čaje je skořice skvělá při nachlazení, reguluje hladinu cukru v krvi a také zmírňuje menstruační bolesti.

Existují dva druhy skořice

Jeden z nich je považován za „pravý“ a pochází z Karibiku, Jižní Ameriky a jihovýchodní Asie, ten druhý je cassia a pochází z Číny. Oba jsou užitečné hlavně v čaji a jsou u nich prokázané přínosy pro lidské zdraví. Je to koření, které je velmi bohaté na antioxidanty, spolu s hřebíčkem a oreganem.

Fotografie: Freepik

Zvyšuje schopnost těla bojovat proti volným radikálům, stačí vypít jen jeden čaj denně a vaše zdraví vám poděkuje. Skořice pomáhá snižovat rezistenci na hormon podobný inzulínu, a tím reguluje hladinu cukru v krvi. Je to užitečné ve stravě diabetiků a některé výzkumy dokonce uvádějí, že skořice může rozložit sacharidy ve střevech, a tím se zabrání vysoké hladině cukru po jídle.

V chladném počasí často pociťujeme bolesti v krku a také ucpání nosu, ale skořicový čaj vám může pomoci. Díky antibakteriálním vlastnostem skořice přispívá k vyhlazení choroboplodných zárodků, zmírňuje bolesti v krku a vůně skořice také uvolňuje dutiny. Skořicový čaj se postará o vaše dásně a předchází zánětům v ústech.

Dobře působí také na zažívací potíže

Během prázdnin a volných dní jíme více než obvykle a může to vést k problémům se zažíváním. Použít na tento problém můžete čaj se skořicí, který zmírňuje křeče a také bolesti hlavy. Katechin, který skořice obsahuje, pomáhá odstranit žaludeční potíže a normalizuje trávení v případě průjmu nebo zácpy.

Fotografie: Freepik

Pokud trpíte na menstruační křeče, jednou z přírodních metod, jak se jich zbavit, je právě skořice. Dvě studie ukázaly, že skořice, pokud se podává v prvních třech dnech menstruace, významně snižuje bolest. Byly prokázané také účinky na nevolnost, která je spojená s těmito dny.

Chronický zánět může být způsobený stresem, nevyváženou stravou, nedostatkem spánku nebo různými toxiny. Skořicový čaj má protizánětlivé vlastnosti a dobře bojuje právě proti takovým zánětům. Jak si takový čaj připravit?

Čaj si uděláte snadným způsobem

Vložte skořicovou tyčinku do misky se 300 ml vody a za stálého míchání vařte 10 minut. Poté do misky dejte čajový sáček podle svých chutí a nechte ještě minutu vařit. Čaj poté přeceďte a vypijte samotný nebo si ho můžete dosladit čajovou lžičkou medu. Nadměrná konzumace skořice může způsobit krvácení, způsobuje zvrácení a zhoršuje onemocnění jater, jestliže je máta nemocná. Skořicový čaj může způsobit kontrakce dělohy, proto se nedoporučuje pít během těhotenství.

Zdroj: MedicalNewsToday

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]