Přírodní prostředky, které pomáhají čistit krev a můžete na ně bez váhání vsadit

Fotografie: Freepik

Bez tekutiny, kterou je krev, by nebyl život. Přívod krve je životně důležitou funkcí našeho těla. K udržení průtoku krve, který je pro nás optimální, můžete pomoci fyzickou aktivitou, vodními procedurami nebo masáží celého těla. Hlavní dopad má ale také správná výživa a strava, která tělu poskytne všechny důležité živiny.

Proč je nutné čistit si krev?

Zdravé stravování – pod tím si hodně lidí představí výhody pro srdce, trávení, snížení krevního tlaku nebo hubnutí. Na čištění krve jsou však zapotřebí jiné potraviny. Které to jsou a proč je čištění krve tak důležité?

Konzistence krve je velmi důležitá pro správné fungování orgánů a všech systémů v těle. Krev by měla energický protékat tepnami a žílami, vyživovat orgány a odstraňovat toxiny, které se v těle hromadí. Také udržuje zdravou hladinu pH v těle.

Tělo má svůj detoxikační mechanismus, který filtruje krev a vylučuje nezdravé složky. Mezi hlavní filtrační orgány patří:

  • Ledviny
  • Játra
  • Střeva
  • Plíce
  • Kůže

Eliminace odpadu z těla by ale nebyla možná právě bez krve, která je nosičem. Toxiny a další odpadní produkty se hromadí, protože se vytváří nejen proto, že naše tělo funguje, ale také z chemikálií ve spotřebovaných produktech. Patří sem i vdechovaný vzduch, použité léky nebo kosmetické přípravky.

Zkuste dietu bohatou na antioxidanty, omega-3 mastné kyseliny a vlákninu

Strava, která obsahuje kromě výše zmíněných také vitaminy a minerály pomůže k optimálnímu průtoku krve a odstranění toxinů z těla. Zdravější strava společně s pohybem může rychle zlepšit krevní oběh.

Pro začátek můžete zkusit celerový džus. Vymačkejte si každý den čerstvý, tento nápoj dokonale odvede toxiny a další škodlivé látky z těla. Zároveň dobře čistí cévy, játra i ledviny. Vyzkoušejte také lněné semínko, konopná nebo sezamová semínky. Ta jsou bohatá právě na omega-3 mastné kyseliny, které snižují hladinu glukózy v krvi. Kromě toho jsou plná vlákniny, která účinně z těla odstraňuje toxiny.

Z ovesných vloček si můžete připravit odvar nebo tinkturu. Ta přispěje k rychlému uvolňování nahromaděných toxinů v těle. Kromě toho také normalizují metabolismus, snižují hladinu cholesterolu a glukózy v krvi a játra budou fungovat skvěle.

Do svého jídelníčku zařaďte také kakao nebo citrusové plody

Celá zrna jsou bohatým zdrojem vlákniny. Podporují vylučování toxinů z těla a také čistí krev Citrusové plody aktivují játra, což zvyšuje schopnost odstraňovat toxiny z těla. Toto ovoce navíc obsahuje vysoký podíl vitaminu C, který se podílí na produkci proteinu pro detoxikaci.

Mandle, lískové ořechy nebo vlašské ořechy – všechny toto druhy jsou cenným zdrojem živin, jako jsou omega-3 a 6 mastné kyseliny. Dalšími potravinami jsou špenát, brokolice a zelí. Jsou to silné antioxidanty a pomáhají vylučovat toxiny z těla. Zelenina navíc pomáhá udržovat vaskulární pružnost.

Kakao pomáhá posilovat stěny cév a stimuluje metabolismus. Zvyšuje také produkci červených krvinek.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]