Obyčejné věci mohou soustavně poškozovat vaše mládí, a tím i vaši krásu. Minimálně část z nich určitě děláte i vy

Fotografie: Depositphotos

V našich domovech je spousta předmětů, které soustavně poškozují naše mládí, a tím i naši krásu. Zneškodněte je proto co nejdříve, abyste mohli opět klidně spát.

Neustále říkáme „domov, sladký domov“, ale ani nás nenapadne, že právě v našem domově se mohou nacházet předměty, které poškozují naše zdraví, krásu a urychlují stárnutí. Čím rychleji však tyto předměty zneškodníte, tím větší máte šanci, že budete moci opět klidně spát. Podívejte se na tyto obyčejné věci, jež soustavně poškozují vaše mládí, a začněte hledat řešení ještě dnes.

Obyčejné mýdlo

Toto století je stoletím hygieny. Lidé zkrátka za každou cenu chtějí, aby jejich těla byla hladká, čistá a příjemně voněla. Každodenní čištění pleti čisticími prostředky však může způsobit, že se naruší přirozená obranná bariéra pokožky, která nás chrání před bakteriemi, a dokonce zabraňuje předčasnému stárnutí. Vždy si tak přečtěte etikety se složením svého mýdla nebo sprchového gelu, abyste věděli, co na sebe mažete. Kromě toho se také doporučuje vyhýbat se každodennímu mytí čisticími prostředky.

Fotografie: Pexels

Ústřední topení a klimatizace

Čím chladnější je venkovní vzduch, tím méně vlhkosti je schopen udržet. Pokud tedy ve vašem pokoji neustále zapínáte klimatizaci, vzduch v domě se stává suchým. Stejně tak je to s topením, které zahřívá již vlhký vzduch, jenž se však (protože nevětráte) také stávám suchým. A právě vaše pokožka trpí jako první. Lidská tvář a tělo se v nadbytečném suchu stávají velmi citlivými, proto začnou svědit, nebo se dokonce začnou loupat. Snažte se proto co nejvíce používat zvlhčovače vzduchu a vždy u sebe mějte hydratační krémy.

Milované polštáře

Většina lidí si vybírá bavlněné nebo lněné polštáře, protože jsou poměrně levné, nekloužou a snadno se perou. Tyto materiály však nejsou ničím dobrým pro váš vzhled. Silná bavlna totiž může zvyšovat riziko vzniku záhybů na pokožce, které se později promění ve vrásky. Kromě toho jsou tyto materiály vhodným prostředím pro růst bakterií. Nahraďte je tedy raději hedvábím, které je odolné a rozhodně vám vydrží déle. V takovémto případě přeci není nutné hledět na cenu.

Fotografie: Freepik

Chytré telefony a počítače

Chytré technologie provází téměř každého z nás od rána až do pozdního večera. Mnoho lidí ví, že psaní zpráv přes telefon s krkem ohnutým dolů může způsobit dvojitou bradu a že modré vyzařující světlo neprospívá našim očím. Bohužel jsou však tyto věci tak návykové, že i přes to je to lidem jedno. Pokud neexistuje způsob, jak byste mohli zkrátit dobu, kterou trávíte u počítače a telefonu, zkuste si alespoň nainstalovat speciální ochranu obrazovky proti modrému světlu.

Otevřená okna

Život ve velkých městech, v blízkosti dálnic, sousedé, kteří kouří, a mnoho dalších skutečností může způsobovat znečištění životního prostředí, v němž se denně pohybujete. Pokud se váš byt nebo pracoviště nachází příliš blízko zdroje znečištění, snažte se co nejméně otvírat okna. V dnešní době si můžete snadno pořídit i zařízení na čištění vzduchu v interiéru, které dokonce pomáhá regulovat úroveň vlhkosti.

Fotografie: Unsplash

Nošení podprsenky

Existuje teorie, která říká, že podprsenky pomáhají bojovat proti gravitaci a udržují tak ženská prsa pružná. Tato teorie však nemá žádné vědecké opodstatnění. Naopak však existuje další teorie, jež tvrdí, že podprsenky oslabují prsní svaly. A ta byla bohužel prokázána. Odborníci jsou tedy přesvědčeni, že by se ženy měly vyvarovat nadbytečnému nošení podprsenky. Výjimkou jsou pouze ty, které mají velké žlázy a další problémy, kdy je tento doplněk opravdu vyžadován.

Zdroj: Beyoutifulmag