Top cviky pro ženy nad 35 let, které se aktivně chtějí zbavit madel lásky a nevzhledné pneumatiky

Fotografie: Depositphotos

Břišní svaly, to je věčné téma všech, kteří touží po pekáči buchet. Není snadné si svaly vytvarovat, ale můžete zkusit něco nového, co jistě přinese výsledky. Jednoduché cviky se židlí.

Každý se snaží těsně před létem ladit formu do plavek a rychle se zbavovat posledních kil navíc. Ženy především řeší nevzhledná madla lásky, která, ačkoli nesou hezký název, na pohled už tak příjemná nejsou. V podstatě se jedná o prstenec kolem boků a břicha. Nechcete-li trávit čas v posilovně, můžete se dát na cvičení doma. Jediné, co budete potřebovat, je obyčejná židle s opěradlem. Musíte však myslet na to, že tyto cviky je vhodné provádět nalačno a cvičení je třeba věnovat zhruba 10–15 minut, říká fyzioterapeut Gregory Minnis.

Fotografie: Depositphotos

Prkno na židli

Lehněte si břichem na podlahu, nohy by měly být před židlí. Nyní pokrčte kolena a opřete se o všechny 4 končetiny tak, aby nohy zaujímaly pravý úhel. Nyní postupně zvedněte nohy na židli za vámi, nejdříve pravou, pak levou. Opírejte se pouze o prsty u nohou a dlaně. Lokty nepokrčujte. Držte celé tělo zpevněné. Poté se vraťte do výchozí polohy. Proveďte 10–15 opakování.

Natahování nohou na židli

Sedněte si na kraj židle, nohy držte pod pravým úhlem a rukama se zapřete za zády těsně pod opěradlem. Zpevněte břišní svaly a natáhněte jednu nohu dopředu a do strany. Nemělo by vás však nic bolet. Vraťte nohu zpět a totéž proveďte s druhou. Na každou nohu proveďte 10–20 opakování.

Šikmé sedy lehy na židli

Lehněte si na bok, natáhněte paži na zemi a opřete si o ni hlavu, můžete i pokrčit loket. Jednu nohu pokrčte a položte na židli, druhou zase pod ni. Začněte zvedat nohu umístěnou pod židlí a kývejte s ní po dobu minimálně 10 vteřin. Poté vyměňte strany a vše opakujte s druhou stranou.

Prkno na zemi

Tentokrát odložte židli a dokončete trénink sami na zemi. Zvolte klasické prkno, které je jedním z nejlepších cviků snad na všechny svaly v těle. Lehněte si na břicho a zvedněte se na předloktí a špičkách nohou. Držte celé tělo pevné a počítejte 20–60 vteřin. Čím déle vydržíte, tím samozřejmě lépe.

Zdroj: Healthline, Healthline