Zbavit se ztuhlosti kolen a bolesti zad je možné pouhým stisknutím 2 akupresurních bodů na nohou

Fotografie: Depositphotos

Ztuhlost kolen a bolest zad patří mezi časté problémy, se kterými se potýká drtivá většina lidí. Pokud trápí i vás, vyzkoušejte tuto domácí léčbu.

S přibývajícím věkem je běžné, že lidi začíná trápit ztuhlost kloubů a bolest zad. Ačkoliv můžete na trhu zakoupit mnoho přípravků, které vám s těmito problémy dokážou pomoci, většina z nich obsahuje chemické látky. Ty vždy nemusí mít příznivé účinky na vaše celkové zdraví a často s sebou přináší také možné vedlejší účinky. Mnohem lépe se proto osvědčila skvělá alternativa – akupresura podle starobylé čínské medicíny. Pouhé stlačování správných bodů na těle vás dokáže zbavit jakýchkoliv bolestí a zánětů již během pár dní, říká lékařka Peggy Pletcher.

Fotografie: Freepik

Akupresura a léčba lidského těla

Akupresura je masážní umění léčby pomocí stimulace určitých bodů na těle. Jedná se o starobylé techniky z čínské tradiční medicíny, která přináší lidem úlevu pomocí doteků, a to zejména co se týče uvolnění nervů, svalů a kloubů, ale také zlepšení krevního oběhu a celkové relaxace mozku. Tento druh léčby v poslední době nabývá na oblíbenosti, neboť pokud ho provádí profesionál, přináší skutečně dobré výsledky – a to mnohdy lepší než užívání různých léků. Níže jsme proto pro vás připravili užitečný návod, jak se pomocí stimulace správných bodů zbavit ztuhlosti kloubů a bolesti zad.

Body, které pomáhají zmírnit ztuhlost

Všeobecně se doporučují dva body, které vám pomohou zbavit se nepříjemné ztuhlosti kloubů a bolesti zad. Jedná se o bod GB34, jenž se nachází těsně pod kolenem – najdete ho zhruba 3 centimetry pod kloubem, mezi holenními kostmi. Jeho stimulace pomáhá kromě úlevy od ztuhlosti zmírnit nevolnost, zvracení, bolesti sedacího nervu a kyčlí. Bod ST36 naopak zmírňuje menstruační bolesti, tonizuje svaly, zmírňuje příznaky únavy a pomáhá při trávení. Ten se nachází na zadní straně nohou, a to přímo v kolenní jamce (uprostřed).

Kromě stimulace výše uvedených bodů vám se zmírněním bolesti zad a ztuhlosti kolen dokáže pomoci také dlouhý spánek. Ten je totiž zásadní pro dostatečnou regeneraci, tudíž rozhodně nezapomínejte dbát na dostatečný čas na odpočinek. Důležité je pak také udržovat kolena a záda v teple, protože teplo také přispívá k lepší obnově poškozených tkání a svalů – pomoci pak může i horká sprcha nebo koupel, horká voda totiž zvyšuje průtok krve a pomáhá uvolnit svaly.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]