Střevní problémy: Rané příznaky v překvapivých částech těla, které na ně mohou upozornit včas

Fotografie: Depositphotos

Rané příznaky střevních potíží, které se netýkají pouze špatné stravy nebo virózy. Pokud pozorujete změny i v jiných částech těla, může se jednat o střevní problémy.

Pokud se domníváte, že vás trápí střevní zdravotní problémy, bylo by dobré popřemýšlet, jaké jsou spouštěče vašich potíží. Často se člověk domnívá, že je na vině špatné jídlo nebo viróza, ale existuje mnohem více věcí, které jsou provázány se střevy a mohou se vzájemně ovlivňovat, říká lékař Saurabh Sethi.

Slabé kosti mohou souviset se střevy

Váš žaludek může produkovat příliš mnoho kyseliny. To znamená, že minerály, jako je vápník a hořčík, nejsou správně absorbovány z vašich střev. Dalším důležitým aspektem tohoto problému je vitamín K produkovaný střevy. Pokud střeva nefungují správně, nakonec dojde k nedostatku tohoto základního vitamínu. To je samozřejmě problém, protože vitamín K je klíčový pro tvorbu a udržení silných a zdravých kostí.

Období velkých starostí, úzkostí a stresu

Když dojde k nerovnováze ve vaší střevní mikrobiální flóře, budete překvapeni, kde se projeví jako první-ve vaší náladě. Možná vás bude zajímat, že existuje nerv, který přímo spojuje střeva s mozkem. Mezi těmito 2 životně důležitými orgány tedy neustále cirkulují signály v obou směrech. Pokud budete konzumovat nadměrné množství nasycených tuků, zatíží se mikrobiální flóra ve střevech. To pak bude mít přímý vliv na vaše emoce a náladu.

Svědivá a zarudlá kůže

Není pochyb o tom, že jde o překvapivý příznak. Když vás svědí kůže, obvykle to přičítáte nějaké alergii. Ale ve skutečnosti je to jasné znamení, že s vašimi střevy není něco v pořádku. Pokud je například vaše tenké střevo příliš propustné, nestrávené částice potravy se dostávají do krevního oběhu. Navíc, pokud je ve vašem těle příliš mnoho toxinů, váš imunitní systém bude reagovat negativně. Poté bude bojovat s toxiny svěděním, zánětem a otokem.

Slabé a poškozené nehty

Slabé a lámavé nehty jsou jasným znakem toho, že správně nevstřebáváte živiny z jídla, které jíte. Věta „jste to, co jíte“ je všeobecně známá. Přesnější by však mohlo být „jste to, co vaše střeva absorbují“. Pokud vaše střeva nejsou zdravá a pokud je mikrobiální flóra omezená nebo ve špatném stavu, nemůžete efektivně trávit potraviny, které konzumujete. Je tedy nemožné, aby vaše tělo absorbovalo vitamíny a minerály, které vaše nehty potřebují.

Fotografie: Depositphotos

Plynatost, nadýmání a bolest břicha

Díváte se na své břicho a říkáte si, jak jste mohli tak rychle přibrat na váze? Nadýmání břicha však není způsobeno tukem, je to nahromaděný plyn. To je jasný signál, že vaše střeva nepracují tak, jak by měla. Nemusí to být proto, že nejíte zdravě. Ve skutečnosti může být kořenem problému skrytá potravinová alergie. Mějte na paměti, že mléčné výrobky patří mezi nejčastější alergeny ve stravě.

Zdroj: Healthline, Healthline