Španělská kuchyně v každém ročním období

Hledáte inspiraci pro nedělní sváteční oběd, nebo chcete jen tak vyzkoušet nějakou pochoutku ze zahraniční kuchyně? V tom případě se nechejte navábit recepty, které nabízí Španělská kuchyně. Tato kuchyně, stejně jako celá její historie, je silně ovlivněna působením Arabů i Židů. Se španělskou kuchyní nabídnete Vašim chuťovým pohárkům skutečné potěšení.

Silný vliv na místní kuchyni mělo také kolonizační období v raném novověku. Kdo ochutná místní kuchyni, zjistí, že také francouzská kuchyně zanechala v té španělské patřičné stopy. Jen stěží si lze představit španělskou kuchyni bez čerstvé zeleniny – jejími zástupci jsou česnek, rajčata i papriky. Neodolatelnou chuť španělské kuchyni dodává zejména koření jako šafrán, ale i římský kmín. Každý region Španělska Vás může okouzlit svým typickým jídlem.

Pochoutky, které si zamilujete

Nejen španělské pokrmy, ale také vína učarují Vaše chuťové pohárky. Ačkoliv se v poslední době hovoří zejména o paelle jako o španělském jedinečném jídle, které by měl ochutnat každý, kdo zavítá do španělské restaurace, nebo kdo se rozhodne pro návštěvu tohoto přímořského státu, zjistí, že se nejedná o jedinou pochoutku, kterou by Vám Španělé doporučili k ochutnání.

Při obědu Vás zasytí například hovězí maso pečené na olivách, nebo karbanátky v andaluském stylu. Jako dezert Vás jistě potěší puding z mléka a rýže, jahody se šlehačkou v pomeranči i ovocný salát z gran canaria. V parných horkých dnech přijde vhod taktéž letní salát z osmi ostrovů. Veškeré potřebné informace k přípravě těchto pochoutek najdete na této webové adrese: www.spanelskakuchyne.cz.

Obrázek: www.spanelskerecepty.cz